YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-12-2021 16:38   Güncelleme : 26-12-2021 16:38

Kemer Belediyesi sahip çıktı

Kemer’e bağlı yaylalara bırakılan yaklaşık 50 köpeğe Kemer Belediyesi sahip çıktı. Sahipsiz Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen köpekler, bakım ve tedavilerin ardından sahiplendirilecek. Öte yandan Veteriner Hekim Fevzi Uzun tarafından Kemer’deki hayvan severlere yeni çıkan kanun değişiklikleri hakkında eğitim semineri verildi. Hayvan severlerin son çıkan kanunla ilgili bilgilendirdiklerini belirten Uzun, belediye olarak hayvanlara her zaman sahip çıktıklarını ve barınağa gelen vatandaşlara da gerekli bilgileri aktardıklarını kaydetti.

Kemer Belediyesi sahip çıktı

Yayla yollarına çok sayıda köpek bırakıldığı ihbarını alan Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri, söz konusu yerlerden yaklaşık 50 köpeği toplayarak Kemer Belediyesi barınağına götürdü. Barınağa getirilen köpekler, Veteriner Hekim Fevzi Uzun tarafından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği gereken bakımları ve tedavileri yapıldı.

Uzun, gerekli bakım ve tedavilerin ardından sahiplendirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Belediye olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyoruz. Yayla yollarına kimliği belirsiz kişiler tarafından yaklaşık 50 köpek bırakılmış. Belediye ekiplerimiz hızlı bir şekilde bölgeye giderek söz konusu köpekleri toplayarak barınağa getirdi ve tedavilerini yaptı. Bu can dostlarımızı sahiplendireceğiz. Soğuk havalarda can dostlarımızı sokağa bırakmayalım. Onlara sahip çıkalım.” diye konuştu.

HAYVANSEVERLERE EĞİTİM

Kemer’deki hayvan severlere yeni çıkan kanun değişiklikleri hakkında eğitim semineri verildi.

Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun tarafından Kemer Belediyesi Kültür Salonunda verilen eğitimde, yeni çıkan kanun değişikleri, hayvan beslemeleri ve besleme sırasında yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler, Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Veteriner hekim Uzun, yaptığı konuşmasında, insanların hayvanlar konusunda daha bilinçli olmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Hayvan severlerin son çıkan kanunla ilgili bilgilendirdiklerini ifade eden Uzun, Kemer Belediyesi olarak hayvanlara her zaman sahip çıktıklarını ve barınağa gelen vatandaşlara da gerekli bilgileri aktardıklarını kaydetti. (Haber Merkezi)