YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:06   Güncelleme : 02-04-2021 14:06

Kemer Belediyesi ilçeyi pırıl pırıl yapıyor

Kemer Belediyesi ekipleri Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer'i tertemiz yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kemer Belediyesi ilçeyi pırıl pırıl yapıyor

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye gelen misafirlere ve vatandaşlara daha temiz bir Kemer bırakabilmek için çalışıyor. İlçe genelindeki resmi kurumların ve okulların bahçeleriyle çevrelerinde rutin olarak temizlik çalışması yapan belediye ekipleri, ilçe genelindeki yol kenarları ve ara sokaklarda da mıntıka temizliği yapıyor.
Türkiye'nin en güzel sahillerinin de yer aldığı Kemer'deki sahil bandında da tüm çöp ve atıkları toplayan belediye ekipleri, yağışlar nedeniyle tıkanan mazgalları açarak bakımını ve temizliğini gerçekleştiriyor. Öte yandan, evlerinde ve iş yerlerinde tadilat yaptıktan sonra arta kalan molozları gelişigüzel yerlere atan vatandaşların molozlarını hafriyat şirketlerine vermeleri gerektiği belirtildi.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'i gelecek nesillere daha temiz bırakabilmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Belediye ekiplerinin rutin olarak ilçe genelinde temizlik çalışmalarına ara vermeden ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, "Kemer'imizi tertemiz yapmaya devam ediyoruz. İlçe genelinde hummalı şekilde temizlik çalışmaları yapıyoruz. Mıntıka temizliği, atık ve çöpleri ekiplerimiz toplayarak geri dönüşüme kazandırılacak olanları ayırıp geri dönüşüme kazandırıyor. Vatandaşlarımız molozları gelişigüzel bırakıyorlar. Bu molozları herhangi bir hafriyat şirketine verirse Antalya'daki moloz döküm alanına götürülür ve ilçemizdeki kötü görüntülere yer vermeyiz. İlçemizi daha temiz tutmak bizim elimizde" diye konuştu.

(Haber Merkezi)