YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-06-2020 15:07   Güncelleme : 28-06-2020 15:07

Kemer Belediyesi ara vermiyor

Kemer Belediyesi, normalleşme sürecinin ardından Kemer genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Beldibi’nde Çıralı’ya kadar tüm kaldırım ve yol kenarlarında bulunan otların ve çalıların temizliğini yaparken orta refüj düzenleme çalışmalarıyla da Kemer’i daha güzel bir görünüme kavuşturuyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Necati Topaloğlu, ilçe genelinde birtakım ziyaretler de gerçekleştirdi.

Kemer Belediyesi ara vermiyor

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ekipleri, Beldibi’nde Çıralı’ya kadar tüm kaldırım ve yol kenarlarında bulunan otların ve çalıların temizliğini yaparak araç ve yayaların daha güvenli seyrini sağlıyor. Parklarda ve yeşil alanlardaki çimlerin bakımını da yapan belediye ekipleri, bank ve pergolelerin bakımı ve yenilenmesini gerçekleştiriyor.

Kemer Onno Tunç Caddesi ve Göynük Mahallesi’ndeki kavşaklarda orta refüj düzenleme çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, çalışmaları kapsamında dolomit ve ponza taşı ile çok yıllık bitkiler, yer örtücü ve mevsimlik çiçekler kullanıyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “İlçemizde rutin olarak gerçekleştirilen çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemiz genelindeki parklarda ve yeşil alanlarda bakım çalışmaları yapıyor. Halkımıza ve ilçemize gelen misafirlerimize daha güzel bir Kemer sunabilmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Her şey Kemer için” diye konuştu.

BAŞKAN TOPALOĞLU’NDA ZİYARETLER

Öte yandan çalışmaları yerinde inceleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçe genelinde birtakım ziyaretler gerçekleştirdi. Göynük, Arslanbucak, Kuzdere mahalleleri ile ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlara ziyaretler gerçekleştiren Başkan Topaloğlu, sorunları dinledi. Topaloğlu, dünyanın ve Türkiye’nin geçtiği zorlu pandemi sürecini de hep birlikte atlatacaklarına inandıklarını kaydetti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşası bitmek üzere olan Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndaki işçileri de ziyaret eden Topaloğlu, meydanın yapımında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Topaloğlu, daha sonra Kemer Akra Barut Otel’in bu yılki turizm sezonunun açılışına katıldı. Otel çalışanlarına teşekkür eden Başkan Topaloğlu, yeni turizm sezonunun hayırlı olmasını diledi.