GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-01-2022 20:00   Güncelleme : 02-01-2022 20:00

Kemer artık laf değil icraat istiyor!

Kemer artık laf değil icraat istiyor!

Kemer yeni bir yılın başlangıcında büyük bir umutla beklemeye devam ediyor…

Kemer yıllardır hizmet almak için umudunu kaybetmeden bekliyor...

Kemer neleri mi bekliyor?

1-Akdeniz Üniversitesi Kemer Denizcilik Fakültesi

Kemer yaklaşık tam 5 yıldır Akdeniz Üniversitesi Kemer Denizcilik Fakültesinin açılmasını bekliyor. Kemer’de 2016 yılından bu yana açılması beklenen Akdeniz Üniversitesi Kemer Denizcilik Fakültesi için yapılan hazırlıklar bir türlü her ne hikmetse sonuca ulaşamadı. Eski TUREM binasının Akdeniz Üniversitesi’ne devrinin ardından tabelalar asılarak eğitime açılması bekleniyordu. Ancak binanın depreme dayanıksız olduğu ve güçlendirme çalışması yapılarak eğitime açılması planlanmıştı. Bu konuyla alakalı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu bir an önce bu binanın açılması adına kendi çabalarıyla yaptıkları çalışmalar devam etmekte lakin ortada elle tutulur gözle görülür bir sonuç maalesef yok.

2- Arıtmalar

Kemer arıtma ve kanalizasyon sorununun kökten çözülmesi için bekliyor. 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla atıksu arıtma altyapı yatırımlarını devralma ve yaptırma yetkisi alan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya'nın atıksu arıtma ihtiyacını gidermek için ilk etapta Serik, ikinci aşamada ise Kemer’de çalışmalara başlaması bekleniyordu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Bakanlık olarak Kemer'de de belediye ile çalışmaları başlattık. Haziran'a kadar Kemer'in de protokol çalışmaları tamamlanıp ihale aşaması gerçekleştirilecek. Tesisleri 2021 yılına yetiştirmeye çalışıyoruz” demişti. Kemer arıtma ve kanalizasyonla ilgili yapılacak çalışmaları hala beklemeye devam etmektedir.

3-Doğal Gaz

Kemer 10 Haziran 2018 yılında kendisine söz verilen doğal gaz için hala beklemeye devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2018 yılında seçim çalışmaları kapsamında Kemer’i ziyaret etmişti. Kemer’e müjde üstüne müjde veren Bakan Çavuşoğlu, “Şimdi sıra doğal gaza geldi. Doğalgaz için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Antalya’da 6 ilçeye doğal gaz getiriyoruz. 6 ilçeden bir tanesi de Kemer” demişti. Müjde verilen tarihten bugünkü tarihe kadar doğal gazla alakalı hiçbir gelişmenin olmadığı sözlerin havada kaldığı gerçeğidir.

4- Adliye Binası

Kemer adliye binasına kavuşacağı günü dört gözle umudunu yitirmeden bekliyor. Kemer’de 2009 yılından bu yana yapılması planlanan ve yılan hikayesine dönen Adalet Binası’nda geçtiğimiz yıl son nokta koyulmuştu. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 04 Ocak 2021 Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirilen ihaleyle Kemer Adalet Binası’nın yapımına başlanacaktı. 10 bin 200 metre kare alan içerisinde 1 bodrum, 1 zemin, 2 normal ve 1 çatı katı şeklinde olacak Adalet Binası, yıkılan turizm lojmanlarının bulunduğu alanda yapılacaktı. Binanın 2 yıl içinde bitmesi planlanıyordu ama olmadı, İhale iptal edilmiş bakalım bu yıl bir gelişme olacak mı Kemer beklediği adliye binasına kavuşabilecek mi ileriki günlerde hep birlikte göreceğiz.

5- Hükümet Konağı

Kemer yeni Hükümet Konağı binası için de bekliyor. AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta geçtiğimiz yıllarda birkaç kez düzenlediği basın toplantılarında “Kemer Hükümet Konağı için tüm prosedürler tamamlandı. Antalya’da 5 ilçede yapılacak Hükümet Konakları 2021 yılı içerisinde ihaleye çıkartılacak ve o binalardan bir tanesi de Kemer Hükümet Konağı olacak” demişti. Kemer söylenenler karşılığında beklemeye devam ediyor.

6- Emniyet Müdürlüğü Binası

Geçtiğimiz yıl Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan hizmet binası için yıkım kararı verilmesinin ardından Emniyet Müdürlüğü Göynük Mahallesi’nde bulunan Belediye Hizmet Binası’na (Eski Göynük Belediye Binası) taşınarak geçici olarak 5 yıllığına burada hizmet vermeye devam edecek. Emniyetin yeni binası için ise ilçe merkezinde yer tahsisi yapılarak inşasına başlanması bekleniyor.

Kemer yıllar içerisinde kendisine verilen müjdelere, verilen sözlere hep inandı hep alkışladı.

Kemer artık müjdelere ve sözlere TOK!

Sağır Sultanın bile duyduğu ama birilerinin duymadığı KEMER ARTIK LAF DEĞİL İCRAAT İSTİYOR!