GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-11-2020 15:10   Güncelleme : 01-11-2020 15:10

‘Kemer Antalya’nın incisi’

Kemer’de kaymakamlık, belediye, İdyros Antik Kenti ve esnafları ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kemer’in sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına değinerek, “Antalya’nın incisi, en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Kemer’i, sadece deniz kum güneş ile değil, doğal ve tarihi yapılarıyla da ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. İdyros Antik Kenti’ni hızlı bir şekilde turizme kazandırılması Kemer turizmi ve esnafı açısından önem arz etmekte” dedi.

‘Kemer Antalya’nın incisi’

Ahmet Duran YENİGÜN

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kemer’e gelerek kaymakamlık, belediye, İdyros Antik Kenti ve esnafları ziyaret etti. İlk ziyaretini Kemer Kaymakamlığına gerçekleştiren Vali Yazıcı’yı, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri karşıladı. Vali Yazıcı, Kaymakam Dayanç ve kurum müdürleriyle, ilçenin eğitim alt yapısı, sosyo-kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda kurum yetkililerine hitap eden Vali Yazıcı; “Bugün, önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Kemer İlçemizdeyiz. Kamu çalışanları olarak hizmetlerimizde birinci önceliğimiz hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştirmek olmalıdır. Biz nasıl hizmet görmek istiyorsak, vatandaşlarımıza da aynı şekilde hizmet etmeliyiz” dedi.

‘İDYROS ANTİK KENTİ TURİZM EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK’

İdyros Antik Kenti'nin turizme kazandırılmasının önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı; "Denize çok yakın olması sebebiyle Akdeniz ticareti yapan gemicilerin, uğrak noktası olduğu düşünülen bir kent. İdyros Antik Kenti'nin de Kemer ilçesinin merkezinde yer alması turizm açısından bir avantaj. İdyros Antik Kenti'ni hızlı bir şekilde turizme kazandırmalıyız. Böylece otellerde konaklayan turistler dışarı çıkarak bölge esnafımıza da katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

‘SALGINDA EN KÖTÜSÜNÜ GERİDE BIRAKTIK’

Pandemi ile mücadele konusunda Antalya olarak en kötüyü geride bıraktıklarını ifade eden Vali Yazıcı; “Antalya olarak pandemide en kötüyü geride bıraktık. İnşallah bundan sonraki süreçte halkımızın desteğiyle vaka sayılarımız düşmeye devam edecek. Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer’de bize düşen en büyük görev şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize örnek teşkil edecek şekilde Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uymamız” diye konuştu.

‘KEMER, TURİZMDE ANTALYA’NIN İNCİSİ’

Kemer’in sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına değinen Vali Yazıcı; “Kemer İlçemiz çok önemli doğal güzelliklere ve kültürel varlıklara ev sahipliği yapmakta. İlçenin deniz, kum, güneş kadar birçok önemli tarihi ve kültürel değerleri barındırdığını ve bunları daha fazla ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Burası antik kentlerin bulunduğu, muhteşem bir doğaya sahip” İfadelerini kullandı.

‘İNSANLAR TATİLDE, KÜLTÜRLE, DOĞAYLA BULUŞMAK İSTİYOR’

Günümüzde İnsanların tatil anlayışının değiştiğini belirten Vali Yazıcı; “İnsanlar artık gittikleri turizm merkezlerinde bir otelde yiyip içip güneşlenmek istemiyor. İnsanlar kültürle, doğayla, gastronomiyle buluşmak istiyor. Onun için elimizde bulunan bu ve benzeri değerleri mutlaka ön plana çıkarmalıyız” dedi.

Toplantının ardından Kemer Belediyesi’ne geçen Vali Yazıcı’yı, Başkan Necati Topaloğlu, belediye meclisi üyeleri ve belediye çalışanları karşıladı. Vali Yazıcı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Liman Caddesi’ndeki esnafları da ziyaret eden Vali Yazıcı; “Esnafımızın tedbirlere uymada göstermiş olduğu özen şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Antalya’mız pandemi sürecinde vatandaşlarıyla ve esnafıyla birlikte, Maske, Mesafe, Temizlik tedbirlerini uygulamada başarılı bir şekilde devam etmekte. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.