GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2024 00:43

Kemer Adliyesi’nde görev değişimleri

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı. Kararnameyle 4 bin 9'u adli, 290'ı idari yargı olmak üzere toplam 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kemer’de ise Cumhuriyet Savcılarında değişim yaşandı. İlçede görevli 4 savcı başka illere atanırken, 5 savcı da Kemer’e atandı.

Kemer Adliyesi’nde görev değişimleri

Şüheda PARTAL

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı. Kararnameyle 4 bin 9'u adli, 290'ı idari yargı olmak üzere toplam 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerinin değiştirildiği listeyi yayımladı.

4 SAVCIDAN 2’Sİ İSTANBUL’A ATANDI

Kararname ile Kemer’de de Cumhuriyet Savcılarında değişim yaşandı. İlçede görevli 4 savcı başka illere atanırken, 5 savcı da Kemer’e atandı. Kemer Cumhuriyet Savcıları Murat Yılmaz ve Ahmet İnce İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, Muammer Korkmaz Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı, Faruk Şenarslan ise Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı atandı.

KEMER’E 5 CUMHURİYET SAVCISI

Bismil Cumhuriyet Savcısı Hüsnü Büzün, Midyat Cumhuriyet Savcısı Selahaddin Eyyüp Ekmen, Horasan Cumhuriyet Savcısı Doğan İnce, Ovacık Cumhuriyet Savcısı Erkan Uzun ve Bulanık Cumhuriyet Savcısı Aytekin Tetik de kararname ile Kemer Cumhuriyet Savcılığına atanan isimler oldu.

BAKANDAN “HAYIRLI OLSUN” PAYLAŞIMI

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamesi çalışmalarının tamamladığını belirterek, "Yeni görev yerlerine atanan hakim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda başarılar diliyorum. Kararname, hakim ve savcılarımız ile aileleri, yargı camiamız ve ülkemiz için hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin