GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2020 22:08   Güncelleme : 17-06-2020 22:08

Kemer Adliyesi’nde görev değişimi

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) Yaz Kararnamesi ile adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 ilin başsavcısının görev yeri değişti. Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanırken, Antalya Cumhuriyet Savcısı İsmail Teker ise Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Kemer Adliyesi’nde görev değişimi

Maksut TEMİZEL

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kararnamesiyle görev yeri değişen hakim, savcı ve başsavcıların listesi açıklandı. 2020 HSK Kararnamesine göre, adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda 465 hakim ve savcının yeri değişti. HSK Kararnamesiyle 18 ilin başsavcısının da görev yeri değiştiği bildirildi.

Buna göre; Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanırken, Antalya Cumhuriyet Savcısı İsmail Teker ise Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Kemer Cumhuriyet Savcıları Filiz Sarkaya Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine atanırken Güzay Şerbetci ise Konya Ereğli Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

Kemer Hakimleri Rabia Çiftçi, Adana Hakimliği’ne, Süheyla İlhan ise Mazgirt Hakimliği’ne atandı.

Kemer Cumhuriyet Savcılığı’na ise Mutki Cumhuriyet Savcısı Murat Yılmaz, Derik Cumhuriyet Savcısı Ahmet İnce, Bismil Cumhuriyet Savcısı Muammer Korkmaz ve Sarıveliler Cumhuriyet Savcısı Faruk Şenarslan atandı.