GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 27-03-2020 09:43   Güncelleme : 27-03-2020 09:49

Kemer, A'dan Z'ye dezenfekte ediliyor

Dünya ve Türkiye’de hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam eden koronavirüse karşı Kemer Belediyesi ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşlardan mümkün olduğunca evlerinden dışarıya çıkmamalarını isteyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Halkımızın sağlığını düşünerek Kemer’de her yeri koronavirüse karşı dezenfekte ediyoruz. Resmi kurumlar ve okullar başta olmak üzere dezenfektanların dağıtımını yapıyoruz. Virüse karşı alınan tedbirlere hep birlikte uyarsak bunun üstesinden ülke olarak geleceğimizden eminim” dedi.

Kemer, A'dan Z'ye dezenfekte ediliyor

Şüheda PARTAL

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılmaya devam eden koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Kemer Belediye ekipleri dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren aldığı tedbirleri sıklaştıran Kemer Belediyesi, Kemer’i adeta baştan sona ilaçlıyor. Camiler, resmi kurumlar, toplu ulaşım araçları, duraklar, otogar, parklar ve kaldırımlar ile sokak araları belediye ekiplerince koronavirüse karşı ilaçlanmaya devam ediyor.

Adeta koronavirüse karşı canla başla savaşan belediye ekipleri, Kemer merkez başta olmak üzere Arslanbucak, Göynük, Beldibi, Kuzdere, Tekirova ve Çamyuva mahallelerinde caddeler, ara sokaklar, meydanlar, hizmet binalarını dezenfekte ediyor. Ekipler, sokağa çıkan 60 yaş ve üstü vatandaşlara da evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

‘HALKIMIZ İÇİN TEDBİR ALMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Kemer Belediyesi’nin tüm imkanlarını seferber eden Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye olarak her gün ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, “Koronavirüs maalesef ülkemizde hızla yayılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızdan mümkün olduğunca evlerinden dışarıya çıkmamalarını rica ediyorum. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. İlçemizde kötü bir olay yaşanmaması için belediye ekiplerimiz tüm gücüyle sahada aktif halde. Halkımızın sağlığını düşünerek Kemer’de her yeri koronavirüse karşı dezenfekte ediyoruz. Resmi kurumlar ve okullar başta olmak üzere dezenfektanların dağıtımını yapıyoruz. Virüse karşı alınan tedbirlere hep birlikte uyarsak bunun üstesinden ülke olarak geleceğimizden eminim. Ayrıca, Kemer Kaymakamımız Murtaza Dayanç öncülüğünde belediyemizin desteğiyle evde bakıma muhtaç yaşlı ve hastalarımıza gıda yardımı yapılacak. Belediye olarak kaymakamlığımıza üç adet araç tahsis ettik. Gerek kaymakamlığımız gerekse belediyemiz, halkımız için tedbir almaya devam ediyor” diye konuştu.