GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-02-2021 09:07   Güncelleme : 15-02-2021 09:07

Kemer 20 yıldır Kemer Gözcü okuyor

Kemer 20 yıldır Kemer Gözcü okuyor

Kemer’de 2000 yılında başlayan gazete çıkarma süreci 2001 yılı ocak ayında start aldı. Gazete ofisimizde 15 günde bir yayınlanacak ilk sayıyı büyük bir heyecanla hazırladık. İlk yayınımız ise 15 Şubat 2001 yılında baskıdan çıktı.

Ankara’dan ailece gelip yerleştiğimiz Kemer’de, ilk sayımızla birlikte Kemer’i ve Kemer’in dinamiklerini de tanımaya başladık.

15 günde bir basılan yayınımızı 8’inci sayısında haftalık olarak yayınlama kararı aldı. Dönemin Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, “Burada her hafta düzenli gazete çıkarmak için malzemeyi nasıl bulacaksınız?” dediğini dün gibi hatırlıyorum.

2,5 yıl boyunca haftalık olarak basılıp dağılan gazetemizi bu defa 2004 yılı eylül ayından itibaren ‘Kemer’in ilk günlük Gazetesi olarak’ yayınlamaya başladık.

Antalya’da her gün Antalya Gazetesi ofset tesislerinde basılan gazetemiz Kemer’de okurlarla buluşuyordu.

2005 yılı Ocak ayının ilk haftası ise matbaamızı kurarak yayın hayatımıza kendi tesislerimizde devam ettik.

Bu sürecin başlarında yani 2001 yılında bölgenin ilk haber portallarından biri olan www.kemergozcu.com’u da yayın hayatına başlattık.

O yıllardan bu yana gazetemiz yayın hayatına aralıksız olarak devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden de haber paylaşımlarımızı çağın gereği olarak sürdürüyoruz.

Kemer Gözcü Gazetesi ilk gün yayınlandığı gibi, siyah-beyaz ve haftada 6 gün yayına devam ediyor.

Geçtiğimiz gün 5000’inci sayımızı ulaştırdık sizlere. İnanın yaşadığım hisleri kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Tam da bu sayının sizin ellerinize ulaştığı bugün gazetemiz 20 yaşında.

Bu arada Akdeniz Gazete Sahipleri Derneğini kurup ardından Akdeniz Gazeteciler Federasyonuna üye olduk ve ardından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna katıldık.

 

Tüm bunları yaparken elbette çocuklarımın katkılarını unutamam. Ayrıca ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

 

Nice 20 yıllara