GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-12-2020 14:58   Güncelleme : 22-12-2020 14:58

Kaymakam Dayanç’tan pazar denetimi

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, korona virüs tedbirleri kapsamında ilçe merkezinde kurulan sebze-meyve pazarında alınan önlemleri denetledi, vatandaşlar ve pazar esnafıyla sohbet ederek kurallara uymalarını istedi. Kaymakam Dayanç, dünyada etkisini sürdüren, binlerce insanın canına mal olan salgına karşı tedbirlerin önemine dikkat çekerek, herkesin bu sorumluluğu bilmesi gerektiğini, aksi davranışlarda bulunanların ilgili yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını anlattı.

Kaymakam Dayanç’tan pazar denetimi

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ile birlikte korona virüs tedbirleri kapsamında ilçe merkezinde kurulan sebze-meyve pazarında alınan önlemleri denetledi, vatandaşlar ve pazar esnafıyla sohbet ederek kurallara uymalarını istedi. Pazarı gezip vatandaşlarla sohbet eden, esnafa hayırlı işler dileyen Kaymakam Dayanç, ev alışverişini de yapmayı ihmal etmedi.

Dünyada etkisini sürdüren, binlerce insanın canına mal olan salgına karşı tedbirlerin önemine dikkat çeken Kaymakam Dayanç, herkesin bu sorumluluğu bilmesi gerektiğini, aksi davranışlarda bulunanların ilgili yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını anlattı.

Sabahın erken saatlerinde pazar tezgahlarını kurmak isteyen pazar esnafının HES kodu sorgulaması, tezgah arası 3 metre mesafe kuralı, maske ve hijyen konularında denetim ve kontrolleri sonrası tezgah kurmalarına izin verildiğini aktaran Dayanç, “Kritik bir süreçten geçiyoruz. Son dönemde salgında büyük bir artış yaşanıyor. Devletimiz tüm kademeleriyle korona virüse karşı canla başla çalışıyor. Bizler önlemlerimizi almazsak yapılan, ortaya konan tüm çabalar boşa gidebilir. Vatandaşlarımızı bilgilendirip bilinçlendirerek onların sağlık ve sıhhatini korumaya özen gösteriyoruz. Pazarlara maskesiz girmiyoruz. Pazara giriş ve çıkış kapıları oluşturulmuş olup, girişlerde ateş ölçümü yapılmaktadır. Sağlığımız için herkesi bu kurallara uymaya davet ediyoruz. Salgını ancak tedbirleri sıkı uygulayarak durdurabiliriz. Virüsü, paniğe ve rehavete kapılmadan el birliğiyle yeneceğiz. Denetimler sonucu zabıta müdürü ve ekibiyle pazar içerisindeki denetimlerde genel anlamda sıkıntı olmadığını ve tedbirlere uyulduğunu gördük. “ dedi. Bundan sonraki hafta tekrar geleceğini ve daha sıkı denetimler yapılmasını istediğini belirtti.