GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-09-2022 21:15

Kaymakam Çam: Herşey Kemer için

Kemer’in yeni Kaymakamı Hüseyin Çam, gazetemize açıklamalarda bulundu. Kemer’de olmaktan, Kemer’e hizmet ediyor olmaktan ve Kemer’in hizmetkarı olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaymakam Çam, “Burada bir yıl da kalırsınız beş yıl da, bu çokta önemli değil, önemli olan insanların ne kadar süre kaldığı değil… kaldıkları süre içerisinde yaptıklarıdır. Biz hukukun içerisinde kalarak ve adaletli davranarak burada görevimizi en iyi şekilde yapabilmenin gayreti içerisinde olacağız. Biz kimseyle rakip değiliz, hiç kimseyle de rekabet içerisinde değiliz. ‘Ben Kemer için bir şeyler yapmak istiyorum’ diyen kim olursa olsun hizmet bilinci olan herkesle beraber çalışacağız. Hiçbir zaman kavganın tarafı değiliz ve olmayacağız, inşallah olmayız da. Taş üstüne taş koyup Kemer’i çok daha üst noktaya getirebilmenin gayreti içerisinde olacağız. İnşallah da başarırız. Rabbim mahcup olanlardan değil alın açıklığı ile noktayı koyanlardan eyler inşallah” dedi.

Kaymakam Çam: Herşey Kemer için

Şüheda PARTAL

30 Ağustos Zafer Bayramı ile görevine başlayan Kemer’in yeni Kaymakamı Hüseyin Çam, gazetemize açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos gibi önemli bir günde Kemer’de görev yapmanın büyük bir mutluluğunu ve bahtiyarlığını yaşadığını ifade eden Kaymakam Çam, “İnşallah bundan sonra ki süreçte Kemer’de Kaymakamlığımızın ilgili birimleri, diğer müdürlüklerimiz, belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber bu ilçeye hizmet edebilmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu ilçe turizm ilçesi ve bu ilçe Türkiye’nin gözbebeği olan bir ilçe. Tabi Kemer’i daha öncesinde isim olarak biliyorduk. Ancak Kemer, Türkiye’nin incisi pozisyonunda, hala doğal güzellikleriyle yaşamayı bilen nadir ilçelerden bir tanesi. Yeşilin ve mavinin çok farklı tonlarını taşıyan Kemer’de hem deniz hem de doğa birleşmiş ve bu çok büyük bir nimet. İnşallah bundan sonraki süreçte bu güzellikleri koruyarak ve bu güzelliklerin insanlarımıza katkısını çok daha fazla arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

‘KAYMAKAMLIĞIMIZIN KAPISI SONUNA KADAR AÇIK’

Kaymakamlığın kapısının vatandaşlara sonuna kadar açık olduğunun altını çizen Kaymakam Çam, “Burada sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ilgili bakanlıklarımızın yapması gerekenlerle ilgili bir koordinasyonu sağlayacağız. En önemlisi güvenlik ve asayişin sağlanmasında 7/24 vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Burada bir yıl da kalırsınız beş yıl da, bu çokta önemli değil, önemli olan insanların ne kadar süre kaldığı değil… kaldıkları süre içerisinde yaptıkları nihai olarak Allah razı olsun dedirtebilmektir. Tek isteğimiz, tek amacımız ve tek gayemiz burada noktayı koyarken Allah razı olsun dedirmek. Bu bizim için en büyük miras en büyük güzellik olur. Bununla beraber özellikle şunu belirtmek lazım; burada kaymakamlığımızın kapısı vatandaşımıza sonuna kadar açık. Bu noktada bir yaraya merhem olursak bu bizim açımızdan büyük bir mutluluk olur. Her vatandaşımızın hem ziyaret amaçlı hem de özellikle talep istek arzu şikayetleri bağlamında kapımızın ve gönlümüzün her daim onlara açık olduğunu belirtmek istiyorum. Yapacaklarımız ve yapamayacaklarımız olacak ama, şunu anlatacağız; yapabiliriz şundan şundan dolayı, yapamıyoruz şundan şundan dolayı. Biz hukukun içerisinde kalarak ve adaletli davranarak burada görevimizi en iyi şekilde yapabilmenin gayreti içerisinde olacağız. Gayret bizden tevfik Allah’tan demişler. O anlamda Kemer’de olmaktan, Kemer’e hizmet ediyor olmaktan ve Kemer’in hizmetkarı olmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Özellikle ifade ediyorum buraya atanmamızda da sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın İçişleri Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah onları da mahbup etmeyiz ve mahcup olmayız. Rabbim mahcup olanlardan değil alın açıklığı ile noktayı koyanlardan eyler inşallah” diye konuştu.

‘HAYATTAKİ EN BÜYÜK ZENGİNLİK TECRÜBEDİR’

34 ay boyunca Mardin Kızıltepe’de hem kaymakamlık hem de belediye başkan vekilliği görevinde bulunduğunu belirten Çam, sözlerine şöyle devam etti: “Kızıltepe, Güney Doğu Anadolu Bölgesi açısından çok önemli bir ilçeydi. Kızıltepe, Suriyeli misafiriyle beraber 305 bin resmi nüfusu, günlük hareketliliği ise 350 binin üzerinde olan bir tarım ve ekonomi ilçesiydi. Bölge için önemliydi. Orada hem belediye başkan vekilliği ki 34 ay yaptık hem de kaymakamlık yaptık ve bu bizim açımızdan büyük bir şanstı. Elimizden geldiğinin en iyisini yapabilmenin gayreti içerisinde olduk. Az öncede belirttiğim gibi orada da nihai hedefimiz Allah razı olsun dedirmekti ve rabbim de mahcup etmedi. Tabi bu bölge çok farklı bir bölge… Her bölgenin kendine has özellikleri var ve bu özellikleriyle beraber bize kattığı çok büyük değerler var. O bölgede özellikle belediye başkanlığı vekilliği nedeniyle çok farklı konuları gerçekten çalıştık ve bu bizim açımızdan çok büyük bir zenginlik ve tecrübe oldu çünkü hayattaki en büyük zenginlik tecrübedir. Çok farklı alanlarda istişarelerimiz çalışmalarımız oldu ve bu noktada biz bu tecrübeyi Kemer’e hizmet olarak kullanabilirsek bizim açımızdan da büyük bir memnuniyet olur.”

‘KİMSEYLE REKABET İÇERİSİNDE DEĞİLİZ’

Hiç kimseyle rekabet içerisinde olmadıklarını ve olmayacaklarının da altını çizen Kaymakam Hüseyin Çam, “Şunun özellikle altını çizmek lazım, burada en önemli gözeteceğimiz hususumuz biz herhangi birileriyle kavga gürültü etmek değil, kesinlikle da kavga içerisinde olmayacağız. Biz kimseyle rakip değiliz, hiç kimseyle de rekabet içerisinde değiliz. Biz, kurumlar arasındaki koordinasyonu sağlayarak ‘ben Kemer için bir şeyler yapmak istiyorum’ diyen sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşları, ilçenin ileri gelenleri, siyasi partiler gibi kim olursa olsun bu anlamda düşüncesi ve hizmet bilinci olan herkesle beraber çalışacağız. Hiçbir zaman kavganın tarafı değiliz ve olmayacağız, inşallah olmayız da. Amacımız diyorum ya; biz burada taş üstüne taş koyup Kemer’i çok daha ileri insanların ekonomik kalkınmasında daha üst noktaya getirebilmenin gayreti içerisinde olacağız. İnşallah da başarırız” dedi.

AdminAdmin