GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-02-2021 16:54   Güncelleme : 02-02-2021 17:06

Kayalar yola düştü!

Kemer’de sağanak yağmur nedeniyle bazı evleri su basarken, dağdan gelen sular nedeniyle Kesme Boğazı yolu suyla doldu ve yola kayalar düştü. Yağmur boyunca görev başında olan Kemer Belediye ekipleri, su basan bazı evlerin sahiplerine yardım ederek, suyun tahliyesini yaptı. Ekipler, düşen kayaları yoldan kaldırırken, bozulan ve zarar gören yolları tamir etti.

Kayalar yola düştü!

Şüheda PARTAL

Kemer’de önceki gün sabah saatlerinde başlayan ve dün etkisini yitiren sağanak yağmur nedeniyle bazı evleri su bastı, yollara kayalar düştü. Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sağanak nedeniyle ilçede su basan bazı evlerin sahiplerine yardım ederek, suyun tahliyesini yaptı.

Arslanbucak Mahallesi’nde ormandan gelen suyu tahliye ederek evlere girmesini önleyen belediye ekipleri, bozulan ve zarar gören yolları tamir etti. Güvenlik tedbiri amacıyla sanayi bölgesindeki köprü kapatılarak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçen belediye ekipleri, sağanak sonrası köprüyü araç trafiğine açtı.

Kuzdere Mahallesi Sümbüllü Caddesi’nde dere taşması sonucu yolu trafiğe kapatan belediye ekipleri, büzleri kırarak suyun yönünü değiştirdi. Ballıtaş mevkisinde ise dağdan gelen suyun tahrip ettiği yola moloz döken ekipler, suyu da başka tarafa tahliye etti.

Yoğun sağanak nedeniyle, birçok turistin uğrak yerlerinden olan Kesme Boğazında ise dağdan gelen sular nedeniyle yol suyla doldu ve kayalar yola düştü. Belediye ekipleri tarafından kayalar yoldan kaldırıldı. Kemer balıkçı barınağında da sağanak nedeniyle batan bazı küçük tekneler, vinç yardımıyla battığı yerden çıkarıldı. Ekipler ayrıca ilçe genelinde de mazgal temizliği yaptı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, sağanak yağmurun Kemer’de bazı yerlerde etkili olduğunu söyledi. Belediye olarak teyakkuzda olduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Gece boyunca tüm ekiplerimiz sahada görevlerinin başındaydı. Herhangi bir olumsuz duruma mahal vermemek için çaba gösterdik. Bazı evlere yine su girdi ama ekiplerimiz anında müdahale ederek suyu tahliye etti. Zarar gören vatandaşlarımıza yardım ettik. Vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.