YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-11-2020 15:39   Güncelleme : 11-11-2020 15:39

Kardeş şehirden 10 Kasım mesajı

Kemer’in Ukrayna’da bulunan kardeş kenti Truskavets’in Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yılı dolayısı ile bir mesaj yolladı. Mesajda Atatürk’ün Ukrayna ziyareti fotoğraflarla yer alırken, Başkan Topaloğlu gönderilen tarihi belgeyi büyük bir gurur ile aldıklarını belirtti.

Kardeş şehirden 10 Kasım mesajı

Kemer’in Ukrayna’da bulunan kardeş kenti Truskavets’in Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yılı dolayısı ile bir mesaj yolladı. Başkan Kulchinskiy, mesajında Ulu Önderin 1934 tarihinde Ukrayna’ya yaptığı ziyareti içeren fotoğraflı bir belge de gönderdi.

Başkan Topaloğlu, Ukrayna’nın Truskavets Belediyesi ile kardeş şehir protokolümüzü geçen sene imzaladıklarını hatırlatarak, “10 Kasım dolayısı ile Ulu Önderimizin ölüm yıldönümünde kardeş şehrimiz Truskavets’in Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy’den çok özel bir mesaj aldım. Sayın Başkan Kulchinskiy, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1934 tarihinde Ukrayna’ya yaptığı ziyareti içeren fotoğraflı bir belgeyi tarafıma ulaştırdı. Bizi çok onurlandırdı” diye konuştu.

TRUSKAVETS MİNERAL SULARIYLA ÜNLÜ

Ukrayna’da Lviv’in güneybatısında, Polonya sınırının yakınında yer alan Truskavets, mineral sularıyla ünlü bir tatil beldesi. Geçmişte Polonya-Ukrayna ile Avusturya-Macaristan arasında gidip gelen bugünse Ukrayna topraklarında yer alan Truskavets, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor.

(Haber Merkezi)