KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-10-2020 15:05   Güncelleme : 11-10-2020 15:05

'Kafkas Tebeşir Dairesi' gösterime giriyor

Alanya Belediye Tiyatrosu'nun yeni oyunu 'Kafkas Tebeşir Dairesi', 12 Ekim Pazartesi gösterime giriyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle seyirciden uzun süre uzak kalan Alanya Belediye Tiyatrosu, 2020-2021 tiyatro sezonunun ilk oyunu ile perdelerini tekrar açacak.

'Kafkas Tebeşir Dairesi' gösterime giriyor

'Kafkas Tebeşir Dairesi', Tiyatro Müdürlüğünde basına tanıtıldı. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Rejisör Yunus Emre Bozdoğan, ABT Sanat Yönetmeni Esra Tığlı Kutertan ve oyuncuların katıldığı basın toplantısında oyunla ilgili bilgi verildi.

Oyunun resijörü Yunus Emre Bozdoğan, Bertolt Brecht'in yazdığı oyunun bir adalet sistemini, bu sisteme getirilen yeni bir bakış açısını gösterdiğini söyledi. Bozdoğan, pandeminin her yerde olduğu gibi kendilerini ve oyuncuları da etkilediğini ifade etti.

Oyunun müziği Oktay Köseoğlu, dramaturgi çalışmaları Devlet Tiyatroları Başdramaturgu Canan Kırımsoy, dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostüm tasarımı Gökçe Şener, ışık tasarımı Ersen Tunççekiç, koreografi Utku Demirkaya, ritim saz çalışmaları ise Haydar Demir tarafından yapıldı. Oyunda Vedat Akbulut, Aysel Özdemir, Nejat Koper, Fırat Onur Deniz, Nilay Kara, Emir Burak Kaya, Esra Tığlı Kutertan, Murat Demir Tetik ve Birke Muratal Doğan rol aldı.

Ekim ayı boyunca her cuma, cumartesi seyirciyle buluşacak oyun, 16 yaş ve üzeri seyirci kitlesine hitap ediyor.

(DHA)