YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-11-2022 02:19

Kadına Şiddete ‘HAYIR’ dediler!

Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla “Bütün İnsanlar El Ele” yürüyüşü düzenledi. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan yürüyüşe katılanlar ellerindeki pankartlar ile ‘Kadına Şiddete Hayır’ sloganları attı. Kemer Belediyesi’nde sona eren yürüyüş sonrası Belediye Kültür Salonu’nda panel düzenlendi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğinde görevli personeller de açtıkları stantta katılımcıları KADES uygulaması hakkında bilgilendirdi ve "Kadına el kalkamaz" broşürleri dağıtıldı.

Kadına Şiddete ‘HAYIR’ dediler!

Şüheda PARTAL

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi “Bütün İnsanlar El Ele” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş öncesi Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kadınlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Yürüyüşe, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ, şube başkan yardımcısı Hatice Şeker, şube genel sekreteri Ayşegül Akbaba, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün eşi Hale Gül, CHP Kadın Kolları Başkanı Sema Özdemir ve kadınlar katıldı.

Belediye Başkanı Topaloğlu, yürüyüş öncesi kadınları ziyaret ederek sohbet etti. Cumhuriyet Meydanında toplanan kadınlarla kadına şiddetle mücadele hakkında fikir alışverişinde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yürüyüşe katılanlar, Atatürk ve Liman caddelerinden Kemer Belediyesi’ne kadar yürüdü. Yürüyüşe katılanlar kadına şiddetle ilgili pankartlar taşıdı, sloganlar attı.

PANEL DÜZENLENDİ

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda da panel düzenlendi. Panele katılanlara İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli polis memurları Sevcan Sarıca ve Asuman Yağan ile İlçe Jandarma Komutanlığı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğinde görevli personel astsubay Begüm Yener tarafından KADES uygulaması hakkında vatandaşların bilgilendirildiği stantta, "Kadına el kalkamaz" broşürleri dağıtıldı.

Moderatörlüğünü Burçin Çakın Boyacı’nın yaptığı panelde, Avukat Pınar Togaç Bulut sunum yaptı. Polis memuru Sevcan Sarıca da kadına şiddetle ilgili Kadına Şiddetle Mücadele ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgiler paylaşarak, yaşanılabilecek herhangi bir şiddete maruz kalanların ve tanıklarının başvuracağı yerler, uygulamalar ve neler yapılması gerektiği konusunda önemli detaylar paylaşırken, hayata geçirilen UYUMA uygulaması ile anneler aracılığıyla, madde kullanımının erken tespiti, çocuklara erken müdahale edilmesi, bağımlılık sorunun çözüm yolları ve önerileri gibi konularda bilgiler verildi.

AdminAdmin