GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-10-2020 17:00   Güncelleme : 16-10-2020 17:00

Kadın çiftçiler zirvede buluştu

Kemerli kadın çiftçiler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün organize ettiği gezide 2365 metrelik Tahtalı Dağı zirvesinde pasta keserek Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı. Kemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener, tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan kadın çiftçilere bir gün değil her zaman destek olduklarını belirterek, “Başta Kemerli kadın çiftçilerimiz olmak üzere tüm kadın çiftçilerimizin Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kadın çiftçiler zirvede buluştu

Şüheda PARTAL

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle ilçede bulunan kadın çiftlere gezi programı düzenledi. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Çakırgöz’ün eşlik ettiği Kemerli kadın çiftçiler Olympos Teleferik ile 2365 metrelik Tahtalı Dağı zirvesine çıktı. Manzaranın keyfini çıkaran kadın çiftçiler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün hazırladığı pastayı keserek Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı. Pasta kesiminin ardından hatıra fotoğrafı çektiren kadınlar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne kendilerini unutmadıkları ve her zaman destek oldukları için teşekkür etti.

Kemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener, tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan kadın çiftçilere bir gün değil her zaman destek olduklarını belirterek, “Tarımı zirveye çıkaran kadın çiftçilerimizin gününü de zirvede kutlamak istedik. Ülkemizde tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürekliliğinin sağlanmasında en önemli rolü kadın çiftçilerimiz üstlenmektedir. Hayat boyu hiçbir sorumluluktan kaçmayarak annelik içgüdüsü ve fedakârlığı ile hareket eden kadınlarımız topraktan sofraya olmak üzere tarımın her aşamasında söz sahibi konumundadır. Yazın sıcağında, kışın soğuğunda şikayet etmeden alın teri ile çalışan başta Kemerli kadın çiftçilerimiz olmak üzere tüm kadın çiftçilerimizin Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyorum” dedi.