GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 16-03-2021 08:34   Güncelleme : 16-03-2021 08:34

Kaçak kullanım nedeniyle elektriği kesilen vatandaşlardan protesto

Manavgat ilçesinde, kaçak elektrik kullanıldığı gerekçesi ile abonelikleri iptal edilerek elektrikleri kesilen vatandaşlar, elektrik dağıtım şirketinin Manavgat İşletme Müdürlüğü önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Elektrik dağıtım şirketinden yapılan açıklamada ise kaçak kullanımın tespit edilerek mevzuata uygun işlem yapıldığı kaydedildi.

Kaçak kullanım nedeniyle elektriği kesilen vatandaşlardan protesto

Manavgat'ın Ulukapı Mahallesi'nde geçen hafta cuma gününden bu yana elektrik abonelikleri, kaçak elektrik kullanımı nedeniyle iptal edilerek, elektrikleri kesilen mahalle sakinleri, CK Akdeniz Elektrik Dağıtım Manavgat İşletme Müdürlüğü önünde toplanarak protesto eylemi gerçekleştirdi.

Protesto eylemine katılan Erhan Harman, evine 2013 yılında yasal yollardan abone olarak elektrik bağlattığını belirterek, “Geçen hafta cuma günü bilgim olmadan elektrik saatimi söküp gitmişler" dedi. Aboneliğinin kaçak elektrik kullanımı ile iptal edildiğini belirten Harman, “Benim gibi 30-40 kişi daha aynı durumda, bana 1700 lira ceza geldi, 7 bin, 8 bin, 10 bin lira ceza var gelen" diye konuştu.

Protesto eylemine katılanlardan Menekşe Yılmaz ise “10 bin lira ceza kestiler. Hem saatimi söktüler hem elektriğimi kestiler" diye konuştu.

CK Akdeniz Dağıtım A.Ş. Manavgat İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşme sonrasında elektriği kesilen aboneler bireysel müracaat işlemi için tek tek içeri alındı. Bir firma yetkilisi, “Buradaki aboneler, bir parsele tahsis edilmiş aboneyi alıp başka bir parsele taşımış. Buradaki sorun bu. Yeni abonelik alınması için gerekli şeyleri bildirdik. Usulsüz ya da art niyetli uygulama yok. Elektriği kesilenler sayaçlarını taşımışlarsa ve aboneliği almak için gerekli mevzuatı yerine getirmemişlerse abone olamayacaklar. Bu abonelikler iptal oldu, yeni abonelik süreci başlıyor, zaten onlara da evraklarını tamamlama durumunda aciliyetle elektriklerini vereceğimizi söyledik" diye konuştu.

(DHA)