GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2020 14:15

'Kaçak iş yapmıyoruz'

Kemer’de haftalık yayın yapan bir gazetede çıkan haber üzerine açıklamada bulunan Sadık Efe Hafriyatın Sahibi Ümit Akın, “Kemer’in göbeği dedikleri yer bizim kendi tapulu arazimizdir ve Kemer’in göbeği de değil Göynük 3 girişinin yan tarafındadır. Herhangi bir kaçak işlem gerçekleştirmiyoruz, normal bir şekilde güpe gündüz burada işlerimizi yapıyoruz. Burası atıl durumda olan kendimize ait bir yerdi ve burayı değerlendirmek için seçtik” dedi.

'Kaçak iş yapmıyoruz'

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de haftalık yayın yapan bir gazetede ‘Kemer’in kalbine moloz tepesi’ başlıklı haber üzerine açıklamada bulunan Sadık Efe Hafriyatın Sahibi Ümit Akın, moloz dökülen alanın kendi tapulu arazileri olduğunu belirterek, kaçak bir iş yapmadıklarını gündüz vakti herkesin gözü önünde iş yaptıklarını söyledi. Gazetedeki haberin gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken Akın, “Kemer’in göbeği dedikleri yer bizim kendi tapulu arazimizdir ve Kemer’in göbeği de değil Göynük 3 girişinin yan tarafındadır. Döktüğümüz malzeme de onların dediği gibi bir malzeme değildir” dedi.

‘ZARAR VERECEK BİR KONUMU YOK’

Büyükşehir Belediyesi’nden gerekli izinleri aldıklarını ifade eden Ümit Akın, “Yani dolgu yapılmasında bir sakınca olmadığına dair izinlerimizi aldık ve izinlerin yeterli olduğunu düşünerek biz burayı doldurmuş bulunmaktayız. Yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak burayı dolduruyoruz. Herhangi bir kaçak işlem gerçekleştirmiyoruz, normal bir şekilde güpe gündüz burada işlerimizi yapıyoruz. Buranın haricinde bir yerimiz daha var ve oranında izinleri de Büyükşehir Belediyesi’nden alınmıştır. Zaten buranın yöreye zarar verecek bir konumu yok, burası atıl durumda olan kendimize ait bir yerdi ve burayı değerlendirmek için seçtik” diye konuştu.