GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2021 16:31   Güncelleme : 08-03-2021 16:31

İYİ Parti’den kadınlara karanfil

İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ve Kadın Kolları Başkanı Kamile Büyükakçalı ile yönetim kurulu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe genelinde ziyaretler gerçekleştirip kadınlara karanfil sundu. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlayan İlçe Başkanı Çelik, “Bugün tarihimize mal olmuş adı bilinen bilinmeyen tüm kadınlarımızı hürmetle anıyor, asla unutmayacağımız aziz hatıraları karşısında sevgi ve saygıyla eğiliyoruz” dedi.

İYİ Parti’den kadınlara karanfil

Şüheda PARTAL

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe genelinde ziyaretler gerçekleştiren İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ve Kadın Kolları Başkanı Kamile Büyükakçalı ile yönetim kurulu üyeleri, kadınlara karanfil ve kolonya vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kadın Kolları Başkanı Kamile Büyükakçalı, yaptığı açıklamada, “Kadın, başta annelik rolüyle herkesin, her kesimin hayatına ve gelecek yeni nesillere şekil verendir. Bu nedenle, kadınların hukuki, sosyal ve ekonomik alanlarına yapılan her türlü iyileştirme ve yatırım, gerçek anlamda geleceğe yapılan yatırımdır. Bu vesileyle çalışan üreten, hayatımıza sevgi ve değer katan tüm hemcinslerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Kadının hak ettiği değeri almadığı bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olmadığını ifade eden İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ise, “Geleneksel Türk toplumunda kadın daima, batı ve doğu kültürlerine nazaran oldukça ileri sayılabilecek bir konumda bulunmuştur. Tarih boyunca Türk kadını hayatın her kademesinde erkeklerin yanında her türlü sorumlulukları paylaşmış, bilhassa Kurtuluş Savaşı’nda, mücadelenin her aşamasında bu kutsal savaşa destek vermiştir. Bu vesileyle, Anadolu kadını, adını dünya tarihine kahramanlığıyla ve cesaretiyle yazdırmıştır. Bugün tarihimize mal olmuş adı bilinen bilinmeyen tüm kadınlarımızı hürmetle anıyor, asla unutmayacağımız aziz hatıraları karşısında sevgi ve saygıyla eğiliyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in 'Cennet anaların ayakları altındadır' sözüne sahip bir medeniyet ve dine sahip olmamız ile bugün kadına yöneltilen şiddete dair aldığımız üzücü haberler arasında kabul edilemez bir çelişki vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin’ düsturunu ise asla unutmamamız gerekiyor” diye konuştu.