SİYASET
Giriş Tarihi : 13-07-2020 23:46   Güncelleme : 13-07-2020 23:46

İYİ Parti Kemer’de Çelik dönemi

İYİ Parti Kemer İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi, yeni tip korona virüs (Covid19) önlemleri çerçevesinde yapıldı. Yoğun ilgi gösterilen kongrede 137 oy alan Hüseyin Çelik seçimi kazanarak yeni İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı oldu. Mevcut Başkan Ergun Büyükbaş ise 127 oy aldı.

İYİ Parti Kemer’de Çelik dönemi

Şüheda PARTAL

İYİ Parti Kemer İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi, yeni tip korona virüs (Covid19) önlemleri çerçevesinde ilçe merkezinde bulunan bir spor kompleksinde gerçekleştirildi. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ile İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığı kongrede Mevcut başkan Ergun Büyükbaş ve Hüseyin Çelik’in listeleri yarıştı. 264 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut başkan Ergun Büyükbaş 127 oy alırken, Hüseyin Çelik 137 oy alarak İYİ Parti Kemer İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı oldu.

10 oy farkla kazanılan seçimde Hüseyin Çelik’in listesinde yer alan Hüseyin İnan’ın etkisinin büyük olduğu belirtildi.

Kongreye gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Hüseyin Çelik, “Demokratik bir yarış oldu. Önceki yönetimde görev alan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonra İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Ardından İYİ Parti’yi Kemer’de, Antalya’da ve Türkiye’de birinci parti yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Hüseyin Çelik’in başkanlığında oluşturulan Yönetim Kurulu Üyeleri ise Ahmet Temiz, Hüseyin İnan, Nevzat Eryaşar, Eyüp Adaletli, Turgut Doğan, Salih Özgöç, Emre Yener, Aşır Bükülmez, Mustafa Barış Kösterit, Hasan Karakayalar, İbrahim Atalay, Adnan Cilalı, Cemil Köylüoğlu, Şevket Uçarcı, Gülşen Coştu, Nadezda Pelit, Meltem Serin, Kamile Büyükakçalı, Oya Sünersoy, İrem Özpolat, Mukaddes Çıtak ve Didem Parlakkan oldu.

İl Delegeleri ise Hüseyin Çelik, Ahmet Temiz, Turgut Doğan, Hüseyin İnan, Hasan Hüseyin Göktaş, Adnan Çağatay, Erdem Özkan, Kamile Büyükakçalı ve Merve Acun oldu.