GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-06-2024 10:16   Güncelleme : 25-06-2024 13:04

İşgale jandarma “dur” dedi

Gazetemizin “Boncuk Koyu işgal altında!” başlıklı haberi sonrası Kemer’in Çıralı sahili ve Maden Koyu arasında kalan Boncuk Koyu’ndaki işgal, Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin müdahalesiyle sonlandı.

İşgale jandarma “dur” dedi

Şüheda PARTAL

Kemer’in Çıralı sahili ve Maden Koyu arasında kalan ve karayolu ulaşımının olmadığı Boncuk Koyu’nda bazı şahısların çadır, şemsiye ve hamak gibi birçok malzemeler ile botla gelip işgal etmesi pes dedirttirmişti. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin de birçok kez uyararak alandan uzaklaştırdığı şahsıların malzemelerini toplayıp koydan gittiği, bir süre sonra ise tekrar gelerek koyu işgal ettiği öğrenilmişti.

Olası bir orman yangını karşısında müdahalenin de zor olduğu Boncuk Koyu’nu yerleştirdikleri malzemelerle adeta kampa çeviren şahısların uyarı ve uzaklaştırılmasına rağmen ısrarla koyu işgal etmesi, bölge sakinlerini de çileden çıkarmıştı.

İŞGALE JANDARMA “DUR” DEDİ

Gazetemizin “Boncuk Koyu işgal altında!” başlıklı haberiyle gündeme getirdiği Boncuk Koyu’ndaki işgale Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri müdahale etti. Haberimizin ardından harekete geçen ekipler, karayolu ulaşımının olmadığı koya tekne ile giderek alanı işgal eden şahıslar hakkında tutanak tuttu. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne işgal hakkında bilgilendiren ekipler, koydaki malzemelerini de kaldırırken, şahısları da koydan uzaklaştırarak işgale son verdi.

AdminAdmin