GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-05-2020 15:45

İşgale devam!

Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz 20 Evler Sitesi’nin önünde bulunan plajın 5 yıldızlı bir otel tarafından işgal edilmesiyle ilgili haber ardından ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Kemer Kaymakamlığı tarafından uyarılan otel geri adım atmak yerine işgal çalışmalarını sürdürerek kanunları hiçe sayıyor.

İşgale devam!

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Kemer’in Merkez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 20 Evler Sitesi sahilinde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Sitenin yanında bulunan 5 yıldızlı otel geçtiğimiz yıl plajda yaptığı platform ve voleybol sahasını bu yılda daha geniş bir şekilde kurmak isteyince site yönetimi tarafından otel kaymakamlık, savcılık ve belediyeye şikayet edilmişti.

20 Evler Site Yönetimi Başkanı Melih Beken, otel yönetimini uyarmalarına rağmen bir türlü dönüş yapmadıklarını söylemiş, “Bu site Kemer’in en eski sitelerden bir tanesi. Bu oteller daha burada yokken bu site buradaydı ve ahenk içerisinde mutlu bir şekilde yaşayan insanlar var bu sitede. Hiçbir zaman sorunumuz yoktu. Ama son birkaç yıldır özellikle yanımızdaki otel ile bizim önümüzde bulunan sahil alanına voleybol sahası yapma talebini ilettiler ve yaptılar. Geçen sene kurdular ve bunu kaldırın dememize rağmen kaldırmadılar. Burada biz her sene plaj kavgası yapıyoruz, gelin bir ortak nokta bulalım, sulh yoluna gidelim, bu kavga bitsin. Hem bizim kurmuş olduğumuz tentelerimizi kaldırdılar hem de buraya izinsiz bir şekilde kepçe sokarak burayı düzenleyip platform kurmaya başladılar. Yani geçen seneki düzenini kurmaya karar verdiler. Biz de bunun kesinlikle kabul edilemeyeceğini söyledik. Şu anda gerekli yerlere dilekçelerimizi verdik. Belediyeye, Kaymakamlığa ve savcılığa verdik. Tespit etmeye belediyeden bir grup geldi. Diğer mercilerden de yavaş yavaş geliyorlar. Biz burada sadece adalet istiyoruz” demişti.

UYARILARA RAĞMEN İŞGALE DEVAM

Site yönetiminin şikayeti ve gazetemizin haberinin ardından Kemer Kaymakamlığı devreye girerek 5 yıldızlı oteli uyarmış ancak otel yönetimi geri adım atmak yerine çalışmalarını sürdürerek plajı işgal etmeyi sürdürüyor. Sahile tekrar kum döken otel, kepçe ile alanı düzgünleştirerek platform ve voleybol sahası alanını kurmaya devam ediyor.

20 Evler Site Yönetimi Başkanı Melih Beken, şikayet etmelerine rağmen otel yönetimi çalışmalarına devam ediyor. Beken, yetkililerin konuya bir an önce çözüm bulmasını istedi.