GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 25-12-2019 09:44

İki kişi tutuklanmıştı gözaltılar sürüyor

Kemer’de Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan cinsel istismar ve uyuşturucu operasyonu kapsamında yaklaşık 20 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınanlardan beşi adliyeye sevk edilmiş, iki kişi ise tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken üç kişi serbest bırakılmıştı.

İki kişi tutuklanmıştı gözaltılar sürüyor

Kemer Cumhuriyet Savcılığı tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyonla, kız çocuklarına uyuşturucu temini ve cinsel istismar suçlamaları ile yaklaşık 20 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 15’i serbest bırakılırken, M.Ç, N.D., S.S., İ.S. ve M.Y., adliyeye sevk edilmiş, olaya adı karışanlardan uyuşturucu temini yapan ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen M.Ç., ile N.D. tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken S.S., İ.S. ve M.Y. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Yaratılan kamuoyu baskısının ardından daha önce hakkında ortaya atılan iddiaların tamamen soyut olduğu ve ne şikayetçi taraftan ne de bulgulardan, gerek istismar gerekse satış ya da temin yapmadığı açıkça ortada olmasına rağmen, M.Y. de sosyal medyada düzenlenen linç kampanyasının ardından M.Y.’yi tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından düzenlenen operasyon ise devam ederken yeni göz altıların yapılabileceği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

 

 

ŞEREF VE HAYSİYET CELLATLIĞI BAŞLADI

 

Devam eden yargılama ve operasyon sürecinde sosyal medyadan, cinsel istismar ya da uyuşturucu satışı yapmadığı, delillerle de ispatlanmadığı açıkça ortada olan M.Y.’nin üzerinden gerek gazetemize, gerekse olayla uzaktan yakından alakası olmayan

isimlere karşı Şeref ve haysiyet cellatlığı başlatıldı. Böylesine hassas bir olay

üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışan ve intikam duyguları ile hareket ettiği açıkça ortada olan şahıslarca, “Gazeteci baba oğul, otelci, pansiyoncu” yakıştırmalarıyla operasyona yönelik kamuoyunda algı operasyonu yapılmaya başlandı. Kemer Gözcü Gazetesi, 20 yıla yakındır Kemer’de yaşanan ve toplumsal duyarlılığı olması gerektiği gibi yüksek olan cinsel taciz, kadına, hayvanlara karşı şiddet ve uyuşturucu, gibi olaylara karşı hassasiyetle yaklaşmış, bu olayları yakından takip ederek kamuoyunu bilgilendirmiştir.Yaşanan bu son olayda henüz devam eden soruşturmada “Gazeteci” kimliği belirtilerek, ismi açıkça yazılarak

suçluluğu mahkemece onaylanmadan, sosyal medyada suçlu ilan edilerek linç kampanyası başlatılan M.Y’nin üzerinden yürütülen bu linç kampanyasını, kimlerin neden

özellikle M.Y, üzerinden ne gibi rant ve çıkar elde etme amacı taşıdığına kadar geniş bir haber çalışması yaparak olayla ve sosyal medyadan yürütülen linç kampanyası ile haber içeriklerini önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.

Ayrıca bu sosyal medya paylaşımlarının da savcılık tarafından yakından takip edilerek suçlu ile suçsuzu birbirinden ayırmadan açıkça isim ve adres belirtilerek yapılan linç kampanyasına dahil edilmek istenen kişilerin de haklarının korunmasının sağlanması gerekmektedir. Yine, olayda suçlu oldukları kanıtlanan kişilerle ilgili de haberlerimizi paylaşarak kamuoyunu bilgilendirme görevimizi sürdüreceğimizi de belirtmek isteriz. (Kemer Gözcü Gazetesi)