YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-04-2022 21:38

Hümeyra için seferber oldular

Antalya’da yaşayan ve Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Hümeyra Topal’a destek olmak amacıyla Kemer’de iftar programı düzenlendi. Açık arttırmanın da yapıldığı programda 165 bin TL toplandı. Programa katılan Hümeyra’nın babası Sinan Topal, tüm Antalya’nın Hümeyra için seferber olduğunu belirterek, “İnşallah Kadir Gecesi gelmeden kampanyanın yüzde 70-80’lere geleceğine inanıyoruz” dedi.

Hümeyra için seferber oldular

Şüheda PARTAL

Antalya’da yaşayan ve Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Hümeyra Topal’a destek olmak amacıyla Kemer’de iftar programı düzenlendi. İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, İlçe Halk Eğitim Müdürü Kamil Bozkurt, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi Başkanı Hacer Akdağ, Kemer’in Kadınları Platformu İpek Şevik ve Mihrican Honamlı’nın öncülüğünde Kemer Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar programına, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Müftüsü Recep Balaban, Belediye Meclis Üyeleri Hakan Tuncer ve Ferhan Fidan, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Çakırgöz, KETOB Yönetim Kurulu temsilcisi Ayşegül Uçar, turizmci iş insanı Rahman Şeker, Kemer Dayanışma Platformu kurucusu turizmci iş insanı Murat Canik ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, Hümeyra Topal için başlatılan kampanyanın yüzde 38’e ulaştığını belirterek, “Hümeyra’nın Dubai’de tedavi olması için 1 milyon 850 bin dolar gibi çok yüksek bir miktar toplanması gerekiyor. Herhangi bir kişinin tamamlayacağı gibi değil ama damlaya damlaya göl olur dedik ve biz bu yola çıktık. Şu anda kampanyanın yüzde 38’indeyiz. Bizimde bu kampanyada Kemer olarak bir tuzumuz olsun istedik. Valilik onayı olduğu için kampanya tamamlanana kadar hesap bloke ediliyor. Hümeyra’nın yanında gönlünüzde olduğunuza inanıyoruz. Hümeyra’nın sağlığı için tedavisi için bağış yaptığınızı düşünerek yardımlarda bulunmanızı istiyoruz” dedi.

Hümeyra’nın babası Sinan Topal, tüm Antalya’nın Hümeyra için seferber olduğunu belirterek, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti. Topal, “Böyle bir organizasyon yaptığınız ve bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Bir evladımın 13 yaşında öleceğini bilerek yaşıyoruz. Diğer yandan ise bir evladımın kurtulabileceğimi düşünüyoruz. Şu an Antalya ve sizler seferber olmuş durumundasınız hepinizden Allah razı olsun. İyi ki varsınız. İnşallah Kadir Gecesi gelmeden bu kampanya yüzde 70-80’lere geleceğine inanıyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için Allah razı olsun. Lütfen Hümeyra’ya Nefes Ol sayfasını takip edin. HÜMEYRA YAZIP tüm operatörlerden 6074’e gönderdiğiniz takdirde 10 TL bağışta bulunmuş oluyorsunuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açık arttırmaya geçildi. Hayırseverler tarafından bağışlanan eşyaların çıkarıldığı açık arttırma sonucu toplam 165 bin TL bağış toplandı.

AdminAdmin