GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 10-01-2023 22:55

Hız tutkunu 233 sürücüye ceza yağdı

Antalya’da helikopter-drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık, hatalı sollama denetimleri gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen radarla hız denetimi kapsamında 233 sürücüye ceza kesildi.

Hız tutkunu 233 sürücüye ceza yağdı

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. 02-09 Ocak tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık, hatalı sollama gibi konularda denetim yapıldı.

Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi. Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter–drone denetiminde 118 sürücüye, radarla hız denetimi kapsamında 233 sürücüye, ticari araç ve şoförlerinin denetimi kapsamında ise 2 bin 476 araç denetlenerek 21 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca, 33 araç ve 116 yolcu olmak üzere toplam 149 yol kullanıcısına Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda eğitim verildi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin