GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 06-01-2021 12:41   Güncelleme : 06-01-2021 12:41

Hırsızlık şüphelileri tutuklandı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir evden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla polis tarafından yakalanan B.T. ve H.G. tutuklandı. Şüphelilere sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 6 bin 300 lira idari para cezası uygulandı

Hırsızlık şüphelileri tutuklandı

Manavgat'ın Salkımevler Mahallesi Kümeevler mevkiinde geçen cumartesi günü bir daireye hırsızların girdiği şikayeti üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen B.T. ve H.G. aynı gün akşam saatlerinde yakalandı.

Şüpheliler çaldıkları malzemeleri sattıklarını itiraf ederken, bunları satın alan kişi hakkında 'suç eşyasını satın almak' suçundan işlem yapıldı. Bulunan malzemeler de sahibine iade edildi. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından şüpheliler H.G. ve B.T. adliyeye sevk edildi. Savcıya ifade veren H.G. ve B.T. çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimi tarafından tutuklandı.

H.G. ve B.T.'ye ayrıca hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tarihte sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları için 3 bin 150'şer liradan toplam 6 bin 300 lira idari para cezası uygulandı.

(DHA)