GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-09-2020 16:20   Güncelleme : 08-09-2020 17:15

Heyecan başlıyor

Kemer’de 23- 26 Eylül tarihleri arasında bu yıl 11'incisi yapılacak olan Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışı, İngiltere, Rusya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerden 200’e yakın sporcunun mücadelesine sahne olacak. Sporcular 4 etapta, deniz seviyesinde başlayıp 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine motosikletle çıkacak. COVID-19 nedeniyle Güney Afrika ve Avustralya’dan gelen sporcular ile endişesi olan sporcuların yarışlara katılamayacağını belirten Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) Başkanı Semih Özdemir, “Buna karşın biz 180-200 arasında katılım bekliyoruz. Bu yıl ki yarışlarda seyirci noktaları da olmayacak. Kanyon etabı yerine ise bu yıl yeni bir etap koyduk, sporcuların daha fazla eğleneceği ve hız gerektiren bir etap olacak” dedi.

Heyecan başlıyor

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları, Kemer Belediyesi’nin destekleriyle 23-26 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kayıtların devam ettiği yarışlara bu yıl COVID-19 önlemleri kapsamında 200’e yakın sporcunun katılması bekleniyor. İngiltere’den 50, Rusya’da 20, Fransa ve İspanya gibi ülkelerden de birçok yarışçının katılacağı yarışlara Güney Afrikalı ve Avustralyalı sporcular ile endişe duyan sporcular pandemi nedenliyle katılmayacak.

KANYON ETABI YERİNE YAYLA ETABI

Pandemi nedeniyle seyirci noktalarının olmayacağı yarışlar, Kındılçeşme sahilinde düzenlenecek plaj etabıyla başlayacak. Bu yıl kanyon etabı yerine Söğütcuması, Feslikan Yaylaları arasında alan yayla etabıyla devam edecek yarışlar, Tahtalı Dağı'nın zirvesinde 70 kilometrelik dağ etabı ile son bulacak.

Nefes kesen yarışlar için hazırlıkların devam ettiğini belirten KEMK Başkanı ve Kemer Belediyesi meclis üyesi Semih Özdemir, pandemi nedeniyle bütün önlemlerin alındığını söyledi. Bazı ülkelerden geliş ve gidişlerde sıkıntıların olduğunu kaydeden Özdemir, Güney Afrika ve Avustralya’dan gelen sporcular ile endişesi olan sporcuların yarışlara katılamayacağını ifade ederek, “Buna karşın biz 180-200 arasında katılım bekliyoruz. İngiltere’den 50, Rusya’dan 20 ve Fransa ile İspanya’dan gelecek sporcular hazırlıklarını tamamladı. Pandemi nedeniyle bu yıl ki yarışlarda seyirci noktaları olmayacak. Kanyon etabı yerine ise bu yıl yeni bir etap koyduk. Bu etap sporcuların daha fazla eğleneceği ve hız gerektiren bir etap olacak” dedi.

‘TÜM ÖNLEMLER ALINDI’

Yarışların turizme de büyük katkı sağladığına vurgu yapan Özdemir, “Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışlarının geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yıl da turizme büyük katkısı olacaktır. İzlenme oranları zaten çok yüksek. Pandemi sürecinde Kemer’in tatil ortamına uygun olduğunu ve tanıtımını destekleyeceğiz” diye konuştu.

Yarışların Kemer tanıtımına ve Türk turizmine büyük katkı sağladığını aktaran Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, “Yarışlar bu sene pandemi nedeniyle seyircisiz yapılacak. Tüm önlemler alınmış durumda. Bazı sporcular gelemeyecek ama yine de katılım fazla olacak. Belediye olarak biz de her türlü desteği veriyoruz. Yarışlar bu yıl da güzel olacak diye düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.