YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-04-2020 09:23

‘Herkese hizmet vermeye çalışıyoruz’

Kemer Belediye meclisi, yaşanan son gelişmelerle ilgili olarak Başkan Necati Topaloğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplandı. Halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Topaloğlu, “Her vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 500 koruyucu elbise, 30 bin maske, 33 bin eldiven, 8 bin galoş, 3 ton çamaşır suyu alındı. Elimizdeki tüm imkanları seferber ettik” dedi.

‘Herkese hizmet vermeye çalışıyoruz’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye meclisi, yaşanan son gelişmelerle ilgili olarak olağanüstü toplandı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun başkanlığında belediye kültür salonunda yapılan olağanüstü meclis toplantısına meclis üyeleri Aslı Bayar Ulukapı ve Ahmet Can katılmadı.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında salon girişinde Başkan Topaloğlu ve meclis üyeleri ellerini dezenfekte etti. Salonda alınan tedbirler kapsamında da her meclis üyeleri aralarında üçer metre mesafe bulunarak oturdu. Toplantı öncesi gündemde olan koronavirüs salgını ile meclisi bilgilendirme konuşması yapan Başkan Topaloğlu, koronavirüsün ülkemizde görülmeye başladığı andan itibaren Kemer Kaymakamlığı ile toplantılar yaptıklarını ve hızlı bir şekilde bir ekip kurduklarını söyledi.

Toplantılarda alınan kararlara istinaden, belediye ekipleri, resmi kurumlar, toplu taşıma araçları, parklar, yollar, kaldırımlar ve ilçe genelinde dezenfekte çalışmaları yaptıklarını ifade eden Topaloğlu, halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini belitti.

HERKESE HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Topaloğlu, “Okullar kapalı olmasına rağmen görevde olan okul müdürlerinin odalarının da ilaçlanmasına devam ediliyor. Her vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 500 koruyucu elbise, 30 bin maske, 33 bin eldiven, 8 bin galoş, 3 ton çamaşır suyu alındı. Devlet hastaneleri ve sağlık ocakları dahil el dezenfektanlarının dağıtımını yaptık. Ayrıca hastaneler bizden çadır istediler onları temin ettik. Elimizdeki tüm imkanları seferber ettik” dedi.

Öte yandan Topaloğlu, Kemer Kaymakamlığına 3 araç ve 12 personel tahsis ettiklerini anlatarak, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı yapıyoruz. Muhtarlarımızın bize ulaştırdığı liste doğrultusunda bu yardımları yapmaya devam ediyoruz. Kemer halkına her türlü imkanı sağlamaya devam edeceğiz. Umudumuzu, birlik ve beraberliğimizi kaybetmeyelim. Bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz” diye konuştu.

Toplantıda, ek bütçe tahsisi ve plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi ve hidrolik vinç monteli kamyonun satın alınmasının kabulü ve noterden ruhsat, tescil işlemlerini yürütmek üzere personel görevlendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonrası, Topaloğlu ve meclis üyeleri, alınan tedbirler kapsamında salon çıkışında ellerini dezenfekte etti.