EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-01-2022 21:26   Güncelleme : 03-01-2022 21:26

‘Her zaman her yerde herkes için eğitim’

Kemer Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü kurs faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. 38 öğretmen ile yabancı dil, mesleki, spor gibi birçok alanda kurs eğitimi veren Halk Eğitim Merkezinde geçtiğimiz yıl 4 bin 642 kişi belgelendirildi. “Her Zaman Her Yerde Herkes için Eğitim” ilkesiyle hareket ettiklerini ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Bozkurt, “Kurumumuz 365 gün faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumu olarak birçok branşta kurslarımızla ilçemizde eğitim öğretimi desteklemekteyiz. 2021-2022 eğitim öğretim yılının Eylül ayından itibaren toplamda 4 bin 642 kişi belgelendirilmiş ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Ayrıca 2021 Eylül ayında kurumumuza kazandırılan Göynük Kurs Merkezi binamızı hizmete geçirip burada da bölgemizin ihtiyacı olan aşçı yardımcılığı kursu başta olmak üzere, resim sanat, gitar, giyim, judo kursumuz faal şekilde devam etmektedir” dedi.

‘Her zaman her yerde herkes için eğitim’

Şüheda PARTAL

Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kurs faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. 38 öğretmen ile yabancı dil, mesleki, spor gibi birçok alanda kurs eğitimi veren Halk Eğitim Merkezinde geçtiğimiz yıl 4 bin 642 kişi belgelendirildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Bozkurt, kurs faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak “Her Zaman Her Yerde Herkes için Eğitim” ilkesiyle hareket ettiklerini ifade eden Bozkurt, “Kurumumuz Arslanbucak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:61’de faaliyetlerine devam etmektedir. Kurumumuz 365 gün faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumu olarak birçok branşta kurslarımızla ilçemizde eğitim öğretimi desteklemekteyiz” dedi.

2 BİN 982 KİŞİ HİJYEN EĞİTİMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Okuma Yazma Seferberliği' kapsamında ilçede “Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla başlatılan etkinlikte toplamda 7 kişiye 1’nci kademe, 3 kişiye ise 2’nci kademe diplomalarının verildiğini söyleyen Bozkurt, “Halen eğitimde olan 8 tane öğrencimiz bulunmaktadır. Kemer ilçemizin yüzde 99 olan okur-yazarlık oranını yüzde 100 olana kadar kurslarımızı açmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. İlçemizin turizm bölgesi olmasından dolayı da ilçemizde faaliyet gösteren otel, pansiyon restoran, bar ve hamam sauna personeline hijyen eğitimleri verilerek 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1 Ocak 2022 yılı itibariyle bu alanda 2 bin 982 kişi belgelendirildi” diye konuştu.

‘TÜM MAHALLELERDE EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR’

İlçe merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerde eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini bildiren Bozkurt, “İlçemizde yaşayan yabancılara Türkçe kurslarımız, bölgemizde talep gören Rusça ve İngilizce ağırlıklı yabancı dil kurslarımız, engelli bireyler yönelik halk oyunları ve el sanatları kurslarımız, mesleki kurslarımız; emlakçılık, arı yetiştiriciliği, el sanatları, dikiş-nakış, hayvan yetiştiriciliği kurslarımız, çocuklarımız için okullarımızda beysbol, halk oyunları, voleybol, futbol, basketbol, güreş, judo, oryantiring, blok tabanlı robotik kodlama, gitar bağlama kurslarımız ile Arslanbucak, Kuzdere, Tekirova, Göynük, Çamyuva, Kiriş ve Beldibi’nde eğitimlerimize ara vermeden devam etmekteyiz. Ayrıca Arslanbucak ana binamızda Rusça A1 kursumuz, el sanatları teknikleri, giyim, İngilizce a1, yabancılar için Türkçe, ilk yardım kurslarımız da devam etmektedir” dedi.

‘ÖĞRENCİ SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’

Bu kurslarımızın yanında iş birliği protokolü kapsamında Kemer Diyanet Yatılı Hafızlık Kuran Kursunda Arapça A1, hafızlık eğitimi, Kuran-ı Kerim Tecvidi okuma kursları, Kemer Belediyesi ile beldelerde bulunan hizmet binalarında el sanatları, seramik biçimlendirme, giyim kurslarımız ve Belediye Kültür Salonunda org eğitimi ve engellilere yönelik halk oyunları kursu, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü ile iş birliğinde yetişkinlere yönelik halk oyunları kursu, sporcu eğitimi ve gelişimi, voleybol, artistik jimnastik kurslarının da bulunduğunu anlatan Bozkurt, sözlerine şöyle devam etti:

“2021-2022 yılı itibari devam eden kurslarımızda toplam 32 ücretli usta öğretici, 6 kadrolu toplamda 38 öğretmen ile bölgemizde toplamda 1660 faal öğrenci bulunmaktadır. 2021-2022 eğitim öğretim yılının Eylül ayından itibaren toplamda 4 bin 642 kişi belgelendirilmiş ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Ayrıca 2021 Eylül ayında kurumumuza kazandırılan Göynük Kurs Merkezi binamızı hizmete geçirip burada da bölgemizin ihtiyacı olan Aşçı Yardımcılığı kursu başta olmak üzere, Resim Sanat, Gitar, Giyim, Judo kursumuz faal şekilde devam etmektedir ve önümüzdeki günlerde bölge ihtiyacına göre planlamalar yapılmaktadır.”

‘GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Bozkurt, Halk Eğitimi Merkezi olarak ilçede Açık Öğretim Lise ve Ortaokul iş ve işlemleri taraflarınca devam ettiğini belirterek, “Açık öğretim lisesi mezunlarına diplomalarını kurumumuzca takdim etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yine 2021-2022 Eğitim Öğretim sezonunda toplamda 457 Lise Öğrencisi, 177 Ortaokul öğrencisi mezun verdik. Şuan aktif olarak 344 lise, 367 ortaokul öğrencimiz bulunmaktadır” şeklinde konuştu.