YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-03-2020 10:18

Hem tasarruf hem de yatırım yapıyor

Kemer Belediyesi, halka daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için araç filosunu yeniliyor. Başkan Necati Topaloğlu, alınan tekerlekli eksvatör ve hidrolik vinç monteli kamyon sayesinde belediyenin kendi ürettiği betonla halka daha seri şekilde hizmet verme imkanı olacağı kaydetti. Topaloğlu, "Bu araçların hepsi nakit olarak alınmıştır. Bu yatırımlar doğal olarak halkımıza yapılmıştır. Bu yatırımlara karşılık gelen yüzde 18 KDV oranı ve hibe dahilinde 949 bin 323 lira 68 kuruş tasarruf sağlanmıştır. Son teknoloji ile entegre edilen araçlarımız Kemer halkına ve belediyemize hayırlı olsun" dedi.

Hem tasarruf hem de yatırım yapıyor

Maksut TEMİZEL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, halka daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla araç filosunu yenileme kararı aldıklarını bildirdi. Miadı dolan araçları yenileyen Kemer Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine beton santrali üretim tesisinde kullanılmak üzere tekerlekli eksvatör ve hidrolik vinç monteli kamyon alımı yapıldığını bildiren Başkan Topaloğlu, alınan araçlar sayesinde belediyenin kendi ürettiği betonla halka daha seri şekilde hizmet verme imkanı olacağı kaydetti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün de aktif olarak kullandığı 3 adet yol süpürme aracının ekipmanlarını yenilediklerini belirten Başkan Topaloğlu, tamiri yapılan bir adet çöp kamyonu ile de çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini bildirildi.

‘KEMER HALKINA VE BELEDİYEMİZE HAYIRLI OLSUN’

Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar tasarrufa verdiği önemle adından sıkça söz ettiren Başkan Necati Topaloğlu, "Belediyemize, makine, teçhizat ve ekipmanları için toplamda 4 milyon 156 bin 66 lira 69 kuruş değerinde yatırım yaptık. Daha öncede 3 tane çöp toplama aracı, 1 tane de hibe olarak yol süpürme aracı filomuza dahil edildi. Bu araçların hepsi nakit olarak alınmıştır. Bu yatırımlar doğal olarak halkımıza yapılmıştır. Kemer’e daha iyi hizmet verebilmek için bu araçlara ihtiyacımız vardı. Halkımıza verdiğimiz hizmeti artık daha hızlı yerine getireceğiz. Bu yatırımlara karşılık gelen yüzde 18 KDV oranı ve hibe dahilinde 949 bin 323 lira 68 kuruş tasarruf sağlanmıştır. Son teknoloji ile entegre edilen araçlarımız Kemer halkına ve belediyemize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.