GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-06-2021 16:18   Güncelleme : 09-06-2021 16:18

Hayırseverlerden Arslanbucak’a Anaokulu!

Kemer Belediyesi, Arslanbucak Mahallesi’nde yatırımlarını sürdürüyor. Belediye 2 bin 500 metrekare alana yapılacak Kapalı Pazar Yeri’nin ardından mülkiyeti belediyeye ait yine Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan arsaya Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle hayırsever yatırımcılar Ülker ve Orduvar Akman tarafından 100 öğrenci kapasiteli 1100 metrekarelik Anaokulu kazandıracak. Başkan Necati Topaloğlu, “Eğitimin olmadığı bir yerde başarı olmaz. Öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim ortamı oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin yanında olamaya devam edeceğiz” dedi.

Hayırseverlerden Arslanbucak’a Anaokulu!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediyesi, eğitime katkı sunmaya devam ediyor. Belediye Arslanbucak Mahallesi’ne 2 bin 500 metrekare alana yapılacak Arslanbucak Kapalı Pazar Yeri’nin ardından 100 öğrenci kapasiteli 1100 metrekarelik Anaokulu da kazandıracak. Arslanbucak Mahallesi 436 ada 3 parselde bulunan 2 bin 93 metrekare alanda yatırımcı Ülker ve Orduvar Akman tarafından yaptırılacak anaokulu, 1100 metrekare ve 100 öğrenci kapasiteli olacak. Anaokulu içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, müdür odası, öğretmenler odası, öğrenciler ve personeller için ayrı wc ve çok amaçlı salonlar bulunacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, pandemiye rağmen Kemer’in hak ettiği hizmeti alması için yatırımlara aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Arslanbucak Mahallemizde de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Arslanbucak Kapalı Pazar Yeri için daha önce ihaleye çıkmıştık ancak ihaleye kimse katılmadı. Daha sonra tekrar ihaleye çıktık ve 4 tane iştirakçi dosya aldı. Yapılan ihalede 4 milyon artı KDV ile bir firmada kaldı. Kapalı Pazar yerinde çatı yüksekliğini biraz düşürdük. 3 bin metrekare alanlı arsaya 2 bin 500 metrekare olacak şekilde yapılacak Pazar yerinde 116 adet pazarcı esnafımızın yer alacak ve içerisinde destek ünitesi, bay/bayan/engelli wc, zabıta odası, bebek emzirme odası ve aş evi bulunacak” diye konuştu.

Yine Arslanbucak Mahallesi’nde belediyeye ait 436 ada 3 parsel üzerinde 2 bin 93 metrekarelik alanda anaokulu yapılacağını da ifade eden Topaloğlu, “Yatırımcılarımız Ülker ve Orduvar Akman tarafından yaptırılacak anaokulu, 1100 metrekare ve 100 öğrenci kapasiteli olacak. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı olmaz. Belediye olarak öğrencilerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim ortamı oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Bizler hizmetlerimizi yapar, taktiri halkımıza bırakırız. Bütün çabamız halkımız ve gelecek nesillere güzel bir Kemer bırakabilmek için. Bu konularda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.