GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-04-2021 16:25   Güncelleme : 05-04-2021 16:30

Hayırdır!

Kemer Ayışığı Koyunda, Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen dere üzerindeki köprü sessiz sedasız kaldırıldı. Club Med ile Ayışığı Parkı plajları arasında geçiş sağlayan köprünün kaldırılmasına vatandaşlar tepki gösterirken, köprünün zaman içerisinde yıpranması sonucu bakımının yapılamayacağından yıkılma tehlikesi olduğu ve can güvenliği açısından kaldırıldığı öğrenildi. Hiçbir kuruma bildirmeksizin yapılan yıkım hakkında ise Kemer Belediyesi, Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Hayırdır!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu noktada bulunan köprü vinç yardımıyla yerinden söküldü. Dere üzerinde bulunan ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen köprünün kaldırılmasına ise vatandaşlar tepki gösterdi. Club Med ile Ayışığı Parkı plajları arasında geçiş sağlayan ve turistlerin üzerinde fotoğraf çektiği köprünün kaldırılma sebebi ise yıkılma tehlikesi. Ayışığı Parkı işletmesi tarafından kaldırılan köprünün yapıldığı zamandan bu zamana kadar demirlerinde paslanma sonucu eskimeler olduğu ve bakımının yapılamayacağı bildirildi. Can güvenliği açısından tehlike arz ettiği ve sorumluluk açısından bir durum olması halinde Ayışığı Parkı işletmesinin sorumlu tutulacağını bildiren Ayışığı Parkı Genel Müdürü Necdet Tansel Akşit, konuyu daha önce Milli Parklar Müdürlüğü’ne bildirdiklerini ve köprünün bakımının yapılamayacağından can güvenliği açısından kaldırılmasının daha uygun gördüklerini söyledi.

Kemer Belediyesi Karayel Deresi üzerinde bulunan köprünün hiçbir kuruma bildirmeksizin kaldırılması üzerine Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunurken, vatandaşlar ise Club Med ve Ayışığı Parkı işletmesinin birlikte hareket ederek iki tarafa geçişin engellenmesi amacıyla köprünün kaldırıldığını iddia etti.