SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-04-2020 09:22

Hastanelere tünel çadırı

Kemer Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Kemer’de bulunan hastanelere tünel çadırları temin ediyor. Bu kapsamda Kemer Devlet Hastanesi’ne kurulan tünel çadırında hastaneye gelen vatandaşlar ilk olarak çadırlarda muayene olacak daha sonra ise hastane içerisine alınacaklar.

Hastanelere tünel çadırı

Şüheda PARTAL

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ilçede alınan tedbirler kapsamında Kemer Devlet Hastanesi’nden gelen talep üzerine hastaneye tünel çadırı temin edildi. Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar, hastane önüne gelerek yapılan çalışmaları inceledi. Acar, devlet hastanesinin belediyeden talebi üzerine tünel çadırını temin ettiklerini ve kurulumunu yapıp hastane yetkililerine teslim ettiklerini ve hafta içerisinde bir çadır daha kuracaklarını kaydetti.

Belediye ekiplerini hızlı bir şekilde tünel çadırını temin etmesi için görevlendiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Kemer Devlet Hastanesi’nden gelen tünel çadırı talebi üzerine hızlı bir şekilde çadırın kurulumunu yaptık ve kendilerine teslim ettik. Tedbirleri elden bırakmıyoruz. Hastaneye gelen vatandaşlarımız ilk olarak bu çadırlarda muayene olacak ondan sonra hastane içerisine alınacaklar. Vatandaşlarımız çok acil durumlar dışında hastaneye gitmesin. Evde kalın sağlıklı kalın. Biz belediye olarak her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz” diye konuştu.