GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2021 18:01   Güncelleme : 21-09-2021 18:01

"Halktan aldığın gücü halkın aleyhine kullanma"

Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde Kemer Belediyesi’ne ait depoda bulunan elektrik panosundan Sulama Birliği’nin sondaj kuyusundaki dalgıç pompasına enerji sağlayan elektrik hattı, elektrik faturasının 12 bin 658 TL gibi yüksek bir rakam gelmesi üzerine belediye tarafından kesilmişti. Konuya tepki gösteren AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, hattın tekrar Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla belediyenin panosuna bağlandığını ve Sulama Birliği’nin de birkaç gün içerisinde abonelik işlemlerini çözüme kavuşturacağını belirterek, “Yanlıştan dönülmesi de güzel bir şey. Ama sayın Topaloğlu’na bir şeyi hatırlatmak istiyorum; halka rağmen siyaset yapılmaz, hatta halktan aldığınız gücü halkın aleyhine kullanmaya kalkarsanız bunun altında ezilirsiniz. Eğer halka rağmen siyaset yapmaya kalkarsanız talimat verip bir gün önce kestirdiğiniz o kabloyu ertesi gün tıpış tıpış talimat verip tekrar yerine taktırırsınız. Ben yine de bu yanlıştan dönüldüğü için Çamyuva halkı adına memnuniyetimi dile getiriyorum. Zaten Sulama Birliği de abone olacak. Birkaç gün içerisinde de burada böyle bir sorun kalmayacak. Bazı arkadaşlar da bundan dersini çıkartır ve bundan sonraki uygulamalarında da ona göre hareket ederler” dedi.

Ahmet Duran YENİGÜN

Geçtiğimiz günlerde Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde Kemer Belediyesi’ne ait depoda bulunan elektrik panosundan Sulama Birliği’nin sondaj kuyusundaki dalgıç pompasına enerji sağlayan elektrik hattı, elektrik faturasının 12 bin 658 TL gibi yüksek bir rakam gelmesi üzerine belediye tarafından kesilmişti. Konu ile ilgili Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na tepki gösteren AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, konunun çözümü için gerekli yerlerle iletişim halinde olduklarını ve kısa sürede vatandaşların mağduriyetini gidereceklerini söylemişti.

TEKRAR BAĞLANDI

Minta, gazetemize yaptığı açıklamada hattın tekrar Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla belediyenin panosuna bağlandığını ve Sulama Birliği’nin de birkaç gün içerisinde abonelik işlemlerini çözüme kavuşturacağını ifade etti.

Pazar günü elektrik panosunun bulunduğu alanda basın açıklaması yaptığını hatırlatan Minta, “Buranın abonesi olana kadar Kemer Belediyesi'nden görüşülerek Sulama Birliği tarafından izin alınmış ve belediyenin saatli abonesine bağlanarak yaklaşık 2 aydır bir çalışma yapılmıştı. Geçenlerde 12 bin lira civarı fatura gelince belediye başkanın talimatıyla kuyunun elektriği kesilmişti. Dolayısıyla Çamyuva halkı sulama suyu anlamında ciddi sıkıntı yaşamıştı. Biz de bunu duyar duymaz gittik kuyunun tekrar faaliyete geçmesi manasında girişimlerimize hemen başladık. Zaten sulama birliği de birkaç gün içerisinde kendi aboneliğini yaparak saatini bağlayacak. Ama bizim bu açıklamamızdan sonra belediye başkanı sayın Topaloğlu, bu konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Hatta haberimiz olmadan kaçaklar bağlanmış tabiri caizse işte elektrik çaldılar gibi laflar da kullanmış” dedi.

‘YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ GÜZEL BİR ŞEY’

Elektriğin bağlanmadan önce hem belediye Çamyuva temsilcisi Özgür Şahin’le hem de Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ile görüşmeler yapılarak onların bilgisi dahilinde sulama birliğinin pompasının belediyenin elektrik panosuna bağlandığına dikkat çeken Minta, “Ama her zaman olduğu gibi sayın Topaloğlu burada da konuyu çarpıttı. Hiç haberimiz olmadan bağlamışlar, kaçak elektrik kullanmışlar dedi. Ancak, 1 gün sonra tekrar bana resimler attılar. Baktım sayın Topaloğlu bu sefer talimat vermiş elektriği yerine aynı eskisi gibi bağlatmış. Tabii yanlıştan dönülmesi de güzel bir şey. Sayın Topaloğlu’na bir şeyi bir kere daha hatırlatmak istiyorum; halka rağmen siyaset yapılmaz, hatta halktan aldığınız gücü halkın aleyhine kullanmaya kalkarsanız bunun altında ezilirsiniz” diye konuştu.

‘HALKIN KARŞISINA GEÇEREK BU TÜR İŞLEMLER YAPILMAZ’

Siyasetin halkın iyiliği için yapılması gerektiğine işaret eden Minta, “Şimdi yaşadığımız canlı bir örneğe ben buradan örnek vermek istiyorum: 15 Temmuz'da biliyorsunuz genel başkanımız Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bu FETÖ darbe kalkışması olayında bir açıklama yapmıştı. O zaman ‘Biz bugüne kadar halkın gücünden başka bir güç tanımadık’ dedi ve gerçekten de halkımız kendisine silah sıkan tanklara, tüfeklere, uçaklara helikopterlerine karşı durarak yerle bir etti ve darbecileri tabiri caizse toprağa gömdü. Halka rağmen siyaset yapılmaz. Halkın iyiliği için siyaset yapılır. Yetkili halkın bizlere siyasetçilere vermiş olduğu yetki halkın yararına kullanılır. Halkın karşısına geçerek bu tür işlemler yapılmaz. Eğer, halka rağmen siyaset yapmaya kalkarsanız, talimat verip bir gün önce kestirdiğiniz o kabloyu ertesi gün tıpış tıpış talimat verip tekrar yerine taktırırsınız sayın Topaloğlu. Siyaset böyle bir şeydir. Ben yine de bu yanlıştan dönüldüğü için Çamyuva halkı adına memnuniyetimi dile getiriyorum. Zaten Sulama Birliği de abonesi olacak. Birkaç gün içerisinde de burada böyle bir sorun kalmayacak. Bazı arkadaşlar da bundan dersini çıkartır ve bundan sonraki uygulamalarında da ona göre hareket ederler” dedi.