YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-03-2020 16:13

Halk Eğitim Merkezi'nden koruyucu maske üretimi

Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Koronavirüs ile mücadele kapsamında Kemer Devlet Hastanesi’nin talebi ve desteğiyle maske üretimine başladı. Üretilen maskeler ilçedeki sağlık çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, kolluk birimlerine ve ihtiyacı olanlara dağıtılacak.

Halk Eğitim Merkezi'nden koruyucu maske üretimi

Korona Virüs salgınına bağlı olarak artan talebi karşılamak üzere, Kemer Devlet Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği yaparak, Halk Eğitim Merkezi Atölyelerinde maske üretimine başlandı. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ile birlikte, günlük ortalama 300-400 civarında üretim yapılan atölyede incelemelerde bulunarak atölyede çalışan usta öğreticilere çiçek takdim etti.

Kaymakam Dayanç; çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kemer Devlet hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi’ye, emeği geçen usta öğreticilere ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti. Dayanç, ayrıca tüm halkımızı Covid-19 virüs salgınının önüne geçilmesi için devletimizin aldığı kararlara harfiyen uymaya, bu konuda duyarlı davranmaya ve mümkün olduğunca evden dışarı çıkmayarak kendilerini sosyal izolasyona tabi tutmaya davet ederek, tedbirlere riayet edilmesi durumunda hep birlikte bunun üstesinden gelinebileceğine vurgu yaptı.

Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi “Çin’den başlayarak kısa bir süre içerisinde birçok insanı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) için Bakanlığımız ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koruyucu ekipman ihtiyaçlarımız karşılanmaktadır. Ancak gelen hastalara vermek, ileriki dönemler için tedarikli olmak ve tedbir almak amacıyla hastanemiz tarafından karşılanan standartlara uygun kumaş ve malzemelerle maske üretimi konusunda Halk Eğitim Merkezinden talepte bulunduk. Onlar da bu işi seve seve yapacaklarını belirterek, gönüllü olarak maske dikim işini üstlendiler. Bu konuda görev alan herkese şahsım ve personelim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta “Kemer Devlet Hastanesi için yapılan bu fedakârlık ve yardımlaşmanın çok güzel bir davranış olduğunu belirterek, buradan Kemer halkına “Evde Kal” çağrısını yinelediğini belirtti.

Üretilen maskeler öncelikle ilçedeki sağlık çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, kolluk birimlerine ve ihtiyacı olanlara dağıtılacak.

(Haber Merkezi)