GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-01-2021 09:33   Güncelleme : 11-01-2021 09:33

Hacı Mehmet Saygın’a BÜYÜK ONUR

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2019'da Kemer Hacı Mehmet Saygın Ortaokulu, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kemer Orkidesi’ni ön planda tutarak hazırladığı 'Kemer İlçesinde Bulunan Endemic Bitki Türlerinin Korunması' proje ve çalışmaları ile ödüle layık görüldü.

Hacı Mehmet Saygın’a BÜYÜK ONUR

Maksut TEMİZEL

Şüheda PARTAL

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 23 yıldır düzenlenen çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine hizmet etmiş kişi, kurum ve kuruluşlara verilen ödüller, Türkiye ve Antalya ölçeklerinin yanı sıra, Bilim Onur, Bilim Hizmet, Bilim Teşvik ve Özel Ödül kategorilerinde sahiplerini buldu.

Yarışmaya başvuran Kemer Hacı Mehmet Saygın Ortaokulu öğretmeni Arda Bacıoğlu tarafından ilçede nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kemer Orkidesi’ni (Ophrys climacis) ön planda tutarak hazırladığı “Kemer İlçesinde Bulunan Endemik Bitki Türlerinin Korunması” proje ve çalışmaları ile ödüle layık görüldü.

Okul Müdürü Ayşe Görür, ödülü almalarında emeği geçen okul idaresi, öğretmen, öğrenci, personel ve velileri tebrik ederken, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir de yaptığı açıklamada, okul yönetimi ve öğretmenlere teşekkür etti. Tekdemir, “Hacı Mehmet Saygın Ortaokulu, başarılı çalışmaları sonuç verdi ve bu ödüle layık görüldü. Ben başta okul müdürümüz Ayşe Görür olmak üzere öğretmenimiz Arda Bacıoğlu, okul yönetimi, diğer öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da yaptığı açıklamayla Kemer Hacı Mehmet Saygın Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti. Topaloğlu, çevre bilincinde olan ve çevreye olan önemin farkında olan öğrencilere teşekkür etti