GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 17:46   Güncelleme : 20-04-2021 17:49

‘Güzelliğin ve ihtişamın tadını çıkardım’

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, ailesi ile birlikte Kemer’i ziyaret etti. Kemer Belediyesi ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ev sahipliğinde Olimpos Teleferik ile Tahtalı zirvesine çıkan, Çıralı Yanartaş’ı gezen Büyükelçi Sybiha, Ukraynalı turistlerin Kemer’i çok sevdiğini ve ilçeye yaptığı seyahatler esnasında da sürekli Ukraynalı turistleriyle karşılaşarak bundan emin olduğunu belirterek, “Tekrar tekrar dönmek istediğimiz yerler vardır. Elbette bu yerlerden biri Kemer ve çevresidir. Kemer’in güzel doğası, tarihi, havası ve yerli halkın samimiyeti eşsiz bir birleşim. Likya Yolu’nu aşarak ‘zamanda yolculuk’ yapma fırsatı buldum, Türkiye'nin en ilginç doğal güzelliklerinden biri olan Yanartaş’a hayran kaldım ve Kemer sedirinin güzelliğinin ve ihtişamının tadını çıkardım. Bunlar gerçekten eşsiz yerler, bölgenin görülmeye değer incileridir. Bu nedenle, Ukraynalı turistlerin bölgenizin güzelliğini görmek için tekrar tekrar Kemer’e geleceklerinden eminim” dedi.

‘Güzelliğin ve ihtişamın tadını çıkardım’

Ahmet Duran YENİGÜN
Ailesi ile birlikte Kemer’i ziyaret eden Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Olimpos Teleferik ile Tahtalı zirvesine çıktı, Çıralı Yanartaş’ı gezdi. Kemer Belediyesi ve KETOB’un ev sahipliğinde yapılan gezi sonrası açıklamada bulunan Büyükelçisi Andrii Sybiha, birçok kısıtlamaların olduğu 2020 yılında bile 1 milyon Ukraynalı turistin Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Pandemi sürecinden önce ise Türkiye’ye 1,5 milyon Ukraynalı turistgeldi. Bugünlerde Ukrayna ile Türkiye arasında birçok bölgelerarası uçuş yapılmaktadır. 25 Mart’ta Kyiv-Nevşehir arasında Ukraynalı turistlerin Türkiye’yi daha çok keşfetmelerini sağlayacak yeni bir uçuş açılmıştır. Ayrıca, ülkelerimiz Gazipaşa (Alanya) yeni tarifeli seferleri açılmak için ve Kyiv-Ankara ve Kyiv-Bodrum seferlerini arttırmak için kararlar aldı. Türkiye, Ukraynalılar için her zaman popüler bir tatil yeri olmuştur, özellikle Ukraynalı turistlerin Türkiye’den döndükten sonra karantinaya alınması gerekmediği durumu Türkiye’yi daha cazip hale getiriyor” dedi.
‘VATANDAŞLARIMIZ KEMER’İ ÇOK SEVİYORLAR’
Pandeminin koşulları elverdiğinde turist sayısının salgın öncesi göstergelere döneceğinden ve hatta artacağını bildiren Sybiha, “Ayrıca Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy’nin Ukraynalıları Türkiye’ye destek olmaya ve bu ülkeye turist akışını artırmaya davet ettiğini belirtmek isterim. Türkiye, Ukraynalılar için her zaman çok ziyaret edilen tatil yerlerinden biri olmuştur. Özellikle vatandaşlarımız Kemer’i çok seviyorlar. Kemer’e yaptığım seyahatler esnasında sürekli Ukraynalı turistleriyle karşılaşarak bundan emin oldum. Türk tarafı, ülkesinin turizm sektörüne çok yatırım yaparken turistlere güvenli bir tatil de sağlıyor. Kemer’de Ukraynaca yazıların yanı sıra otelde Ukrayna kanallarını da görmekten çok memnun kaldım. Bunlar, Türkiye’deki Ukraynalı turistlerin kabul edildiğini ve Ukraynalı turistlere saygı duyulduğunu ve burada beklenildiklerini bir kez daha teyit etmektedir” diye konuştu.
‘GÜZELLİĞİN VE İHTİŞAMIN TADINI ÇIKARDIM’
Kemer’in doğası, tarihi, havası ve yerli halkın samimiyetinin eşsiz bir birleşim olduğunu anlatan Sybiha, “Tekrar tekrar dönmek istediğimiz yerler vardır. Elbette bu yerlerden biri Kemer ve çevresidir. Kemer’in güzel doğası, tarihi, havası ve yerli halkın samimiyeti eşsiz bir birleşim olduğunu belirtmek isterim. En çok bu bölgeyi baharlarda ziyaret etmeyi severim çünkü kıştan yeni uyanan doğa inanılmaz yeşil ve güzel manzarayla bizi sevindirir. Ailemle birlikte Kemer’e seyahatim esnasında turist olarak Olimpos Teleferiğini ziyaret edebildim. Likya Yolu’nu aşarak ‘zamanda yolculuk’ yapma fırsatı buldum, Türkiye'nin en ilginç doğal güzelliklerinden biri olan Yanartaş’a hayran kaldım ve Kemer sedirinin güzelliğinin ve ihtişamının tadını çıkardım. Bunlar gerçekten eşsiz yerler, bölgenin görülmeye değer incileridir. Bu nedenle, Ukraynalı turistlerin bölgenizin güzelliğini görmek için tekrar tekrar Kemer’e geleceklerinden eminim” dedi.