GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-01-2021 17:45   Güncelleme : 06-01-2021 17:45

‘Güven veren bir belediye olduk’

Kemer Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, koronavirüs salgınına rağmen yaptıkları tasarrufla projelerin devam ettiğini belirterek, “2020 yılında çok sıkıntılar çektik. Pandemiye rağmen verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu projelerin gerçekleşmesinde yaptığımız tasarrufun büyük katkısı var. 21 Ayda 21 milyon borç ödemişiz. Yaptığımız ihalelerde artık katılımcılar tarafından tercih ve güven veren bir belediye olduk. Ayrıca tüm bunların yanı sıra Kemer Belediyesi’nin bankada 11 milyon TL parası da var. 2021 yılı inanıyorum ki çok güzel olacak” dedi.

‘Güven veren bir belediye olduk’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Meclisi 2021 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Kültür Salonunda gerçekleşen toplantıda mazeretli olarak meclis üyesi Semih Top katılmazken, Başkan Necati Topaloğlu, meclis üyelerinin ve katılımcıların 2021 yılını kutlayarak belediye olarak yaptıkları projeler konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Açılış ve yoklama ile başlayan toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararlara ait karar özetlerinin okunması ile devam etti.

7 METRELİK ATATÜRK HEYKELİ

Toplantı öncesi Kemer’e yapılması düşünülen Atatürk Heykeli projesi, heykeltıraş Ali Savıcı tarafından meclis üyelerine bilgilendirildi. Mevcut Pegasus heykelinin yerine konması düşünülen atın üzerinde yer alan Atatürk heykeli, hareketli ve kaidesi ile birlikte 7 metre olacak. Pegasus heykeli ise farklı bir noktaya taşınacak.

Yapılan son çalışmalar ile ilgili meclisi bilgilendiren Başkan Topaloğlu, Kemer’e büyük değer katacak Mustafa Ertuğrul Aker Parkı Projesi, Kındıl Sahil Projesi ile Atatürk Parkı Projesinden gelinen son durumu da meclis üyeleri ile paylaştı.

‘GÜVEN VEREN BİR BELEDİYE OLDUK’

Yapıkları tasarruf ile birlikte pandemiye rağmen projelerin hayata geçtiğini, belediye çalışanlarının görev yaptıkları 21 aylık süre içerisinde maaşlarını günü gününe aldıklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Zor geçen bir 2020 yılı sonrasında yeni yıla merhaba diyoruz. 2020 yılında çok sıkıntılar çektik. Pandemiye rağmen verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı Projesi, Kındıl Sahil Projesi ile Atatürk Parkı Projesi Kemer’e büyük değer katacak. Bu projelerin gerçekleşmesinde yaptığımız tasarrufun büyük katkısı var. Kemer Belediyesi olarak 21 aylık görev süremizde temsili ağırlama giderlerinden 11 milyon 32 bin TL tasarruf ettik. Yine 21 aylık görev süremizde 22 Milyon 472 bin TL yatırım yaptık. 21 Ayda 21 milyon borç ödemişiz. Şu anda esnafımıza Aralık ayı faturalarından sadece 800 bin TL borcumuz var. Yaptığımız ihalelerde artık katılımcılar tarafından tercih ve güven veren bir belediye olduk. Ayrıca tüm bunların yanı sıra Kemer Belediyesi’nin bankada 11 milyon TL parası da var. Projelerimizin hayata geçmesinde, bu hizmetlerin Kemerliler ile buluşmasında katkısı olan değerli meclis üyelerimize, yoğun bir tempo emek harcayan Kemer Belediyesi çalışanı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 2021 yılı inanıyorum ki çok güzel olacak. İnşallah pandeminin etkisinin sona ermesi ile her şeyin normalleşeceğini ve Kemer’in o cıvıl cıvıl turizm günlerine geri döneceğine inanıyorum” dedi.

Toplantıda bir önceki yılın Gelir ve Giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu Üyelerinin belirlenmesi konusunda yapılan seçimde Hasan Ali Acar, Ferhan Fidan, Mustafa Bilici, Cumali Afşin ve Ramazan Kal oy birliği ile seçildi.

Kemer Belediyesi’nde boş bulunan kadro karşılığı sözleşmeli personel çalıştırılması ve 2021 yılında ödenecek ücretlerinin belirlenmesi ve ardından, huzur hakkı ücretinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi sonrası, zabıta memurlarına verilecek fazla mesai konusu da gündeme alındı.

Arslanbucak Mahallesi 435,436 ve 439 Adalar üzerindeki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliği teklifi ve Kuzdere Mahallesi 478 Ada 1 parsel ve 498 ada 9 parsel üzerindeki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliğinin görüşüldüğü mecliste ayrıca Kemer Göynük Mah. I.Bölge Uygulama İmar Planı onama sınırı içerisinde yer alan Plan değişikliğine esas imar komisyonu raporunu da görüştü.

Meclisin tatil yapılacağı ayın Ağustos ayı olarak belirlenmesinin ardından, bir sonraki meclis toplantısının 3 Şubat 2021 tarihi saat 14.00’de yapılması konusunun oybirliği ile kabul edilmesi ile toplantı son buldu.