YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-08-2021 15:02   Güncelleme : 08-08-2021 15:02

Göynüklü otelcilerden duyarlı hareket

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan otelciler personelleriyle birlikte otellerinin bulunduğu cadde ve ormanlık alanı ile karayolu kenarlarında temizlik yaptı. İki grup halinde gerçekleştirilen temizliğe, Kemer Belediyesi temizlik İşleri ekibi de destek verdi.

Göynüklü otelcilerden duyarlı hareket

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan otelciler personelleriyle birlikte otellerinin bulunduğu cadde ve ormanlık alanı ile karayolu kenarlarında temizlik yaptı. İki grup halinde gerçekleştirilen temizliğe, Kemer Belediyesi temizlik İşleri ekibi de destek verdi. Toplanan çöpler Kemer Belediyesi temizlik ekiplerince araçlara yüklenirken, geri dönüşüme yollanacak. Son dönem yaşanan orman yangınları nedeniyle içlerinin yandığını belirten Göynüklü otelciler, özellikle doğaya atılan cam şişelerin yangına sebep olabileceğini söylediler ve vatandaşları bu konuda uyardılar.

Miarosa Ghazal Resort Genel Müdürü Metin Peltek yaptığı açıklamasında, geçtiğimiz günlerde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte yapılan toplantı sonrası alınan kararlar doğrultusunda, otellerin önünde, yol boyunca, orman alanlarının kenarlarında temizlik yaptıklarını söylerken “ Orman yangınları ile büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bölgemizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için biz de bir nebze katkı koymak amacıyla, bilinçsiz insanların çevreye attıkları başta cam şişeler olmak üzere diğer çöpleri topluyoruz. Yol kenarları maalesef çöplerle dolu. Göynüklü otelcilerimiz çok duyarlı davrandılar. Önemli olan çevreyi temizlemek değil, çevreyi pisletmemek, kirletmemek” dedi.

BAŞKAN TOPALOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da Göynüklü otelcilere teşekkür ederek “ Kemer Belediyesi temizlik ekiplerimiz her gün rutin olarak mıntıka yapmakta ve ulaşabildikleri noktalarda programlı bir şekilde temizlik yapmaktalar. Ancak her şeye rağmen duyarsız olan birçok kişi çöplerini gelişi güzel yol kenarlarına atmakta. Onlar atıyor biz temizliyoruz. Önemli bu konuda bir bilinç oluşturmak ve çevrenin kirlenmemesini sağlamak. Geçtiğimiz günlerde otelcilerimiz ile bir toplantı yapmıştık ve bir karar almıştık. Olası orman yangınları ile mücadelede bu temizlikler de önem arz ediyor. Göynüklü otelcilerimiz bir araya gelmişler bugün otellerinin önleri dahil olmak üzere Değirmendere önü, Anayol kenarlarında temizlik yaptılar. Bu duyarlı hareketlerinin örnek olması dileğiyle, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

KEMER BELEDİYESİ ÖNLEMLERİ ARTIRIYOR

Öte yandan Kemer Belediyesi, orman yangınlarına karşı aldığı önlemleri artırdı. Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kesme boğazı-Gedelme mevkii arasındaki yol kenarlarında bulunan kuru otların ve çalıların tırpanlama işlerini gerçekleştirdi. Belediye ekipleri, öte yandan, Club Med yolunda da tırpanlama işleri yaparken, yolu arazöz ile ıslatarak yangın ihtimaline karşı önlem aldı.

(Haber Merkezi)