EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-06-2024 10:38

Göynük Fen’den bir başarı daha!

Başarılarına her gün bir yenisini ekleyen Göynük Fen Lisesi, bu kez 11’nci sınıf öğrencisi Gülru Yaprak Yeter’in başarısıyla gururlandı.

Göynük Fen’den bir başarı daha!

Şüheda PARTAL

Farklı alanlarda yaptıkları başarılı çalışmalarıyla Kemer’in gururu olmaya devam eden Göynük Fen Lisesi, bu kez de henüz 11. sınıfta olan öğrencileri Gülru Yaprak Yeter’in başarısıyla gururlandı. Koç Üniversitesi lisans öncesi lise öğrencilerine yönelik İngilizce eğitim programının Türkiye geneli elemelerinde 11- D sınıfı öğrencilerinden Gülru Yaprak Yeter, başarılı olarak seçildi ve Koç Üniversitesi’nde “Python ile Programlamaya Giriş”, “Tasarımda Yaratıcı Düşünme”, “Kuantum Fiziği” derslerini almaya hak kazandı.

Gülru Yaprak Yeter ayrıca, TOEFL’da 120 puan üzerinden 102 puan alarak “Advanced” seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olduğunu tescillendirdi ve hazırlanmakta olduğu “IB” sınavı ile öğrenci alan yurt dışı üniversitelerinin kapılarını önemli ölçüde araladı.

Göynük Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Esra Mercanlı, danışman öğretmeni olarak referans olduğu Gülru Yaprak Yeter’in 12. sınıfta da kazanacağı başarılarla adını ve okulunun adını duyuracağını ve başka değerli kurumlardan da dereceler elde edeceğini ifade etti.

AdminAdmin