EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-05-2022 00:10

Göynük Fen Lisesi öğrencileri destek bekliyor!

Antalya'nın en başarılı okulları arasında yer alan ve her yıl elde ettiği başarılarla adını ülke genelinde duyuran Göynük Fen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl 14’ncüsü düzenlenecek Uluslararası MEB Robot Yarışması’nda Kemer ve Antalya’yı temsil edecek. Yarışma öncesi 4 bin 772 takımın katılımıyla yapılan ‘Sanal Ön Eleme Yarışmaları’nda İnsansız Hava Aracı (Mini Drone) kategorisinde ‘Strix’ isimli robotla Türkiye 2’ncisi olarak birçok üniversite ve teknik liseleri geride bırakan Göynük Fen Lisesi öğrencileri, Labirent Ustası kategorisinde ise ‘Do-Labbie’ adlı robot ile 8’nci, ‘cypher-B14’ adlı robot ile ise 10’ncu oldu. Şanlıurfa’da 13-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak Robot Yarışması’nda yarışmacıların kendi tasarladıkları ve yazılımını geliştirdikleri Drone ile katılım sağlanması gerektiğinden Göynük Fen Lisesi öğrencileri, il ve ilçemizi başarı ile temsil etmek için sponsor desteği bekliyor.

Göynük Fen Lisesi öğrencileri destek bekliyor!

Şüheda PARTAL

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ulusal Robot Yarışması’nın 14’ncüsü 13-16 Haziran tarihlerinde Şanlıurfa’da yapılacak. Yarışma, lise ve üniversite öğrencilerinin bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesinin yanı sıra endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacını taşıyor.

Rekabet duygusunun ve öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak amacıyla bu yıl yarışmaya ön eleme şartı getirildi. Buna göre, en yoğun katılımın olduğu çizgi izleyen (temel seviye), çizgi izleyen (ileri seviye), çizgi izleyen (hızlı seviye), insansız hava aracı (mini drone), mini sumo ve labirent ustası olmak üzere 6 kategoride yarışabilecek öğrencilerin belirlenmesi için ilk “Sanal Robot Yarışması” ile ön eleme gerçekleştirildi.

GÖYNÜ FEN LİSESİ KEMER VE ANTALYA’YI TEMSİL EDECEK

Türkiye genelinden 4 bin 772 takım katıldığı ön eleme yarışması içerisinden 144 takım Şanlıurfa’da yapılacak olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Yarışmada daha önceki Teknofest yarışmalarında il ve ilçemizi başarıyla temsil eden Göynük Fen Lisesi de 3 takım ile katıldı. İnsansız Hava Aracı (Mini Drone) kategorisinde ‘Strix’ isimli robotla Türkiye 2’ncisi olarak birçok üniversite ve teknik liseleri geride bırakan Göynük Fen Lisesi öğrencileri, Labirent Ustası kategorisinde ise ‘Do-Labbie’ adlı robot ile 8’nci, ‘cypher-B14’ adlı robot ile ise 10’ncu oldu.

ÖĞRENCİLER DESTEK BEKLİYOR

Antalya'nın en başarılı okulları arasında yer alan ve her yıl elde ettiği başarılarla adını ülke genelinde duyuran Göynük Fen Lisesi öğrencileri, yarışmacıların kendi tasarladıkları ve yazılımını geliştirdikleri Drone ile katılım sağlanması gerektiğinden il ve ilçemizi başarı ile temsil etmek için sponsor desteği bekliyor.

AdminAdmin