GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2020 18:24   Güncelleme : 21-09-2020 18:24

Göstermelik açılış!

Gazetemizin yıllardır gündeme getirdiği mahkeme kararları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarına rağmen 80 dönümlük Kındılçeşme Günübirlik Alanı’nın 15 dönümlük kısmı AK Parti Milletvekili İbrahim Aydın, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın katılımıyla halka açıldı. Yıkılması için karar alınan bungalov tarzı yapılarında olduğu alan için ise hukuki sürecin devam ettiği belirtilirken sürecin ardından kalan kısmın da halka açılacağı bildirildi.

Göstermelik açılış!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de uzun yıllar halka kapatılarak etrafı duvarla çevrilen Kındılçeşme Günü Birlik Kamp Alanı’nda süreç devam ediyor. Gazetemizin de uzun yıllar gündeme getirdiği, mahkeme kararları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarının ardından işletmeci firmadan geri alınarak tekrar Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne devredilen Kındılçeşme’nin tamamının halkın kullanımına açılması beklenirken 80 dönümlük alandan sadece 15 dönümü halka açıldı. Yıkılması için karar alınan bungalov tarzı yapılarında olduğu alan için ise hukuki sürecin devam ettiği belirtilirken sürecin ardından kalan kısmın da halka açılacağı bildirildi.

15 dönümlük alanın açılışına AK Parti Milletvekili İbrahim Aydın, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

MİNTA: BÜYÜK ÇABA SARF ETTİK

Kemer’de çok güzel ve mutlu bir gün yaşadıklarını belirten AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Kındılçeşme herkes tarafından bilinen bir yer ve yıllardır da Kemer halkı tarafından özlemle içine girilip plajından faydalanabilecek gezip dolaşılabilecek bir yer olarak bekleniyordu. Biz yaklaşık 4-5 yıldır il başkanımızın, milletvekillerimizin, merkez yönetim kurulu üyelerimizin ve bakanımızın azimli ve kararlı çalışmalarıyla genel başkanımız Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatıyla Kemer halkının kullanımına kavuşturulması noktasında bir çalışma başlatılmıştı. Şu an biz burada yaklaşık 80 dönümlük bir alan olan Kındılçeşme’nin 15 dönümünü bu yıl itibariyle yaklaşık 2 hafta önce yoğun girişimler sonrası Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze günübirlik alan olarak kullanıma açılması noktasında yazısı geldi. Tabii Milli Park Müdürlüğümüz ile beraber bizlerde hep beraber bu alanın eksikliklerini gidermek için büyük çaba sarf ettik. Ben sizin huzurunuzda kaymakamımıza da çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Burada tüm eksiklikleri giderdik, duş olsun piknik masasına kadar her şey yapıldı. Kalan kısım için ise hukuki süreç devam ediyor. Hukuki süreç tamamlandığı zaman burada olduğu gibi diğer kısım da halkın kullanımına açılacak. Artık bu saatten sonra burası Kemer halkının kullanımında olacak” dedi.

TAŞ: KALAN KISIM DAVALAR BİTTİKTEN SONRA AÇILACAK

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar vatandaşların ücretsiz yaralanabileceği sahiller oluşturduklarına dikkat çekerek, “Bugün burada yine vatandaşımız yararına milletimizin yararına Kındılçeşme’nin açılışı için bir aradayız. Biz birçok sahili Antalya’ya kazandırdık. 2018 yılında Konyaaltı sahili vatandaşlarımızın ücretsiz kullanımına sunduk. İsteyen vatandaşlarımız oradaki imkanlardan faydalanabiliyor. Daha 2 hafta öncesinde de Serik Boğazkent'te bir sahili Antalyalıların hizmetine sunduk. Bugün burada da Kındılçeşme denen Kemer'de ki bu güzel sahili hemşerilerimizin vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Buralar bildiğiniz gibi oteller bölgesi. Antalya'da birçok otel var. Hemşerilerimiz bazen bize gelip biz vatandaş olarak da rahatlıkla denizi kullanmak istiyoruz diyorlar. Biz de bunlarla alakalı Gazipaşa'dan Kaş’a kadar hemşerilerimizin ücretsiz kullanabileceği ailesi ile arkadaşlarıyla rahatlıkla gelip denize girebileceği, mangalını yapabileceği, piknik yapabileceği tüm imkanlardan faydalanabileceği ücretsiz sahilleri hemşerilerimizin kullanımına sunuyoruz. Burada bizim AK Partili bir belediyemizin olmaması vatandaşımıza hizmet etmemize engel değildir. Biz tüm hükümet imkanlarımızla gerek bakanlıklarımız gerek valilik ve kaymakamlığımızla imkanları seferber ediyoruz. İnşallah burada çok güzel bir kullanım alanı olacak. 80 dönümün 15 dönümlük kısmını bu yıl, geri kalan kısmını da davalar bittikten sonra tamamını hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Burada ilçe başkanımızın çok büyük gayretleri ve emeği var. Milletvekillerimizin aynı şekilde çok büyük emekleri var. Sayın bakanımız ve Cumhurbaşkanımızın en son oluruyla da burası Kemerli ve Antalyalı vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Ben Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sahilimiz de hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

DAYANÇ: ARTIK MİLLETİMİZE HİZMET EDECEK

Kemer için önemli bir gün olduğuna değinen Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, “Çünkü ben bir yıldır burada görev yapıyorum, Kındılçeşme bölgesinin geçmişten gelen bir özelliği var. İnsanların hatıralarının olduğu bir yer. Tanınan bir yer. Geçmişten gelen kamp çadırı piknik alanı şeklinde. Burada bir otel çalışması ile yıllardır devam eden mahkemeler davalar projenin durdurulması söz konusu oldu ve nihayetinde gelinen noktada bir kısım olmak suretiyle artık gerçek sahiplerine milletimize vatandaşlarımıza tahsis etmiş oluyoruz. İnşallah devamı da gelecek. Artık milletimize hizmet edecek. Az önce konuşmalarda değerli başkanımız ve ilçe başkanımız aynı şeyi söyledi, ben de teyit ediyorum. AK Parti ilçe başkanımız, il başkanımızın ve sayın milletvekillerimizin burada son derece duyarlı bir şekilde bir çabaları olduğuna ve bu işin takipçisi olduklarının ben birebir şahidiyim. Sağ olsunlar böyle bir noktaya getirdiler. Artık burası günübirlik halk plajı şeklinde açılmış oldu. İnşallah halkımıza milletimize hayırlı olur. Vatandaşlarımız da buradan memnun kalırlar. Yerel imkanlarla burada küçük çaplı bir düzenleme yapıldı. Ama bunun devamı gelecek. Önemli olan burayı günübirlik olarak açmaktı. İnşallah önümüzdeki yıl bahar aylarında çok daha güzel bir atmosfer olacak. Burada yer yer peyzaj çalışmaları olsun diğer çalışmalar olsun en güzel en dikkat ve ilgi çekici günübirlik piknik alanlarından biri olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AYDIN: BURANIN KAPALI KALMASI KADAR KÖTÜ BİR ŞEY YOK

Orman mühendisi olarak 22 yıl bölgede dolaştığını ifade eden Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise, “Ben 30 yıl devlet memurluğu yaptım. Orman mühendisi olarak buralarda 22 yıl dolaştım. Bölge müdür yardımcılığı daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü görevinde bulundum. Tabii Milli Parklarla da ortak çalıştık ve Milli Parklar denince akla Olimpos Beydağları, Termessos ve Köprülü Kanyon Milli Parkları gelir. Gerçekten burası Türkiye'deki milli parkların toplandığı yer. Hatta ilklerin yapıldığı yerlerdendir ve Kındılçeşme de bunlardan birisi. Biz halkımıza özellikle son 18 yıldır hizmet ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ilk bu parti kurulurken ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi ve devlette de bazı anlayışlar değişti. Eskiden devlet ormancılığında tam korumacılık varken şimdi devlet ormancılığı millet ormancılığı oldu. Biz Kent ormanları şehir ormanları kurmaya başladık. Mesela Kepez'de olduğu gibi 2004'te kurulmuştu ve bu şekilde hizmete devam ettik. Bu işlemleri yaparken zaman zaman bakanlıklar bazen bu yerleri ihaleye veriyor, bazen 29 yıllığına bazen kısa süreli verilen yerler oldu bazen de kendisi işletiyor. Zaman zaman burası halkın hizmetine sunulmuş ve sonra bu hizmeti daha iyi bir şekilde yapılabilmesi amacıyla özel sektöre verilmiş. Ancak anlaşmazlıklar olmuş. Fakat bizim derdimiz şu oldu; bu kadar güzel bir yer, özellikle Kemer’de yaşayan halkın hatıraları anıları olan bir yerin kapalı kalması buradaki ilçe başkanımızın, ilçe yöneticilerimizin ve burada yaşayan halkımızın içine battı. Son bir yıldır da hemen hemen her hafta Kındılçeşme ile ilgili sürekli görüşmelerimiz oldu. Dedik ki kapalı kalmasından ziyade bir kısmını vatandaşa açalım. Burasının kapalı kalması kadar kötü bir şey yok. Yani bu konu en üst seviyeye kadar taşındı ve bu şekilde açıldı. Şimdi biz önümüze bakıyoruz. 15 dönümlük kısmı vatandaşımızın kullanımına açıldı. Milli Parklarımızda tüm imkanlarını buraya seferber etti. Milli parklarımızın yetmediği yerde de buradaki arkadaşlarımız destek verdi. İlerleyen günlerde de kalan kısım neticeye kavuşur. Ben gayretlerinden ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.