KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-09-2022 01:34

Gençlik Orkestrasından müzik ziyafeti

Kemer Belediyesi ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) desteğiyle Kemer İş Adamları ve Turizmciler Derneği (KEMİAD) tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Kemer Yaz Sanat Kampı ve Kültür Çalıştayı, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın konseriyle başladı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde Furkan Üstündağ şefliğinde kurulan ve kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atan Gençlik Orkestrası, seslendirdiği şarkılarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Gençlik Orkestrasından müzik ziyafeti

Şüheda PARTAL

KEMİAD tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Kemer Yaz Sanat Kampı ve Kültür Çalıştayı, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın konseriyle başladı. Kemer Belediyesi ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) desteğiyle düzenlenen çalıştaya çok sayıda akademisyen, Kemerli yazar ve sanatçılar katılıyor. Kemer Marinada düzenlenen etkinliğe, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, çok sayıda davetli katıldı.

KEMER BELEDİYESİ GENÇLİK ORKESTRASI’NDAN KONSER

Marina içindeki amfi tiyatroda konser veren Gençlik Orkestrası, konseri izlemeye gelen yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz anlar yaşattı. Belediye Başkanı Topaloğlu öncülüğünde Furkan Üstündağ şefliğinde kurulan ve kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atan gençlik orkestrası, seslendirdiği şarkılarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konser sonrası Kaymakam Çam ile Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler daha sonra çalıştay kapsamında eserlerini sergileyen sanatçıların standını ziyaret etti.

‘ÇOCUKLARIMIZIN BAŞARISI BENİ MUTLU ETTİ’

Çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Çam, "Muhteşem bir konser ile başladı. Çocuklarımızın bu başarısı beni çok mutlu etti. Emeklerinden dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yolu ve bahtı açık olsun" diye konuştu.

Başkan Topaloğlu ise Kemer Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya önem vermeye devam ettiklerini söyledi. Geleceğin müzisyenleri olan Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasındaki çocukların büyük başarılara imza attığına değinen Topaloğlu, "Çocuklarımız gün geçtikçe daha iyi seviyeye geliyor. Kendilerini ve hocamız Furkan Üstündağ'ı kutluyorum. Çalıştay kapsamında bize harika bir konser verdiler. Çalıştayımızda da harika sanat eserleri var. Tüm sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Kemer'i sanatla buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

‘ORKESTRAMIZ BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR’

Vermiş oldukları konserden dolayı büyük bir takdir topladıklarını ve her geçen gün daha da göz dolduran gençlerle çalışmalarına Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde devam ettiklerini belirten şef Furkan Üstündağ da, “Kemer Belediyesi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortak projesi olan ve 1 Nisan 2022'de hizmete açılan Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde sanat ve hobi kurslarının yanı sıra ATSO bağlantılı ticari toplantı ve seminerler de yapılmaktadır. 5 ay gibi kısa bir süre zarfında keman, yan flüt, klarnet, saksafon, trompet, bağlama, gitar, temel piyano, Türk Halk oyunları, modern dans, resim, yabancı dil, koro ve plates kurslarında toplam 755 çocuk, genç ve yetişkin yaz dönemi boyunca ders almış bulunmaktadır. ATSO Başkanı Davut Çetin ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun ortak çalışmaları ile başlatılan sanat hareketi neticesinde verilen eğitimlerle yerli ve yabancı misafirlerin de ilgi odağı olan eğitim ve sanat merkezi faaliyetlerine ücretsiz olarak 12 ay devam edecektir. Merkezde alınan eğitimler neticesinde Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun öncülüğünde orta okul ve lise öğrencilerinden 55 kişilik Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası kuruldu ve bu orkestra şehrimizi festival, milli bayramlar ve sosyal etkinliklerde konser vererek tanıtmaya başladı” diye konuştu.

AdminAdmin