ANTALYA
Giriş Tarihi : 09-01-2023 22:11

Gençlik Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da gençlik çalışmalarının iş birliği halinde yürütülmesini sağlamak ve gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatifler arasında bir paylaşım ortamı oluşturmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuyor.

Gençlik Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, gençlerle, gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatiflerle güçlü bir iletişim ortamı sağlamak ve iş birliği yapmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor. Kurulun oluşturulması için yapılan ilk toplantıya gençlik alanında çalışan sivil toplum örgütlerinden, topluluklara, kamu kurumlarından üniversitelere ve belediyelere kadar birçok kurumun temsilcisi katıldı. Toplantıda, Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan ve gençlik örgütlerinin birlikte hareket ettiği ortak bir platform olan Gençlik Örgütleri Forumu’ndan da (GO-FOR) bir temsilci yer aldı.

İKİNCİ TOPLANTI 18 OCAK’TA

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin çatı kuruluş olarak bu çalışmayı koordine etmesinin yararlı olduğu belirtildi. Toplantıda alınan kararlar şöyle: “Kurul, 2026 yılı Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu için aktif olarak çalışma yapacak. Kurulda yer alan tüm kuruluşların katılımıyla Antalya Yerel Gençlik Eylem Planı hazırlanması için çalışma yapılacak. Kurul düzenli olarak bir araya gelecek. Bir sonraki toplantı 18 Ocak 2023’te yapılacak. Kuruldaki tüm kuruluşların görünürlüğü için iletişim grupları oluşturulacak. Gençlerin katılımıyla gençlerin sorunları ile ilgili çalıştaylar yapılacak. Antalya özelinde gençlik araştırmaları yapılacak. Kurulda tüm gençliği kapsayıcı olacak şekilde üyeler olacak ve özellikle dezavantajlı gençlere ulaşılacak.”

(Haber Merkezi)

AdminAdmin