SPOR
Giriş Tarihi : 03-08-2021 21:20   Güncelleme : 03-08-2021 21:20

‘Gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz’

Şanlıurfa’da 13-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasına katılan Akar Spor Kulübünden 5 sporcu, antrenör Emin Akar ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Şampiyonada Türkiye ikinciliği elde eden Merabi Sumanizde ve Damla Gün’ün tebrik eden Topaloğlu, “Gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Belediye olarak da sporun her türlüsüne destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz’

Şüheda PARTAL

Şanlıurfa’da 13-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasına katılan Kemer Akar Spor Kulübü sporcuları, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Akar Spor Kulübünden şampiyonaya katılan 5 sporcudan Merabi Sumanizde ve Damla Gün, Türkiye ikinciliği elde etti. Toplam 56 şehirden yaklaşık bin 900 sporcunun ter döktüğü organizasyonda Türkiye ikinciliği elde eden sporcular, desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Kemer Belediyesi meclis üyesi Ferhan Fidan’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Topaloğlu, belediye olarak spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Kulüp başkanı Emin Akar’a spora kattığı katkılardan dolayı teşekkür eden Başkan Topaloğlu, “Daha önce dünya şampiyonu çıkaran Emin Akar ve sporcuları bizi ziyaret etti. Nazik ziyaretlerinden dolayı memnun olduk. Son katıldıkları şampiyonaya 5 sporcuyla katıldılar ancak iki sporcumuz derece elde etti. Kendilerini tebrik ediyorum. Gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Belediye olarak da sporun her türlüsüne destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Karate Antrenörü Emin Akar ise maddi ve manevi desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Topaloğlu, ziyaret sonrası antrenör Akar ve sporculara çeşitli hediyeler verirken, Emin Akar ise Başkan Topaloğlu ve meclis üyesi Fidan’a Akar Spor Kulübü forması hediye etti.

(Haber Merkezi)