SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2024 15:59

Geleceğin korfbol yıldızları Dünya Kupası için Kemer’de

Uluslararası Korfbol Federasyonu (IKF) tarafından düzenlenen 21 Yaş Altı Korfbol Dünya Şampiyonası, Kemer’in Göynük Mahallesindeki Atatürk Spor Salonu’nda başladı. Viking Otellerinin ev sahipliğinde 4 farklı kıtadan 12 takımın kupa için mücadele edeceği şampiyonanın açılış müsabakasında Türkiye ile Hollanda karşı karşıya geldi. Maç, Hollanda'nın 31-7 üstünlüğüyle sona erdi.

Geleceğin korfbol yıldızları Dünya Kupası için Kemer’de

Şüheda PARTAL

Türkiye’nin en önemli spor destinasyonları arasında yer alan Kemer’de Uluslararası Korfbol Federasyonu (IKF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 21 Yaş Altı Korfbol Dünya Şampiyonası, Viking Otellerinin ev sahipliğinde Göynük Atatürk Spor Salonu’nda başladı.

Organizasyonda 4 farklı kıtadan 12 takım, iki gruba ayrılarak yarı finalde yer almak ve final podyumunun kapısını aralayacak ve Dünya Şampiyonası kupası için mücadele edecek.

Şampiyonanın açılış merasimine Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da katıldı. Başkan Topaloğlu açılışta yaptığı konuşmada Kemer’in spor turizminin merkezi haline gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başta Türk milli takımı olmak üzere tüm sporculara başarılar diledi.

Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Hollanda, Almanya, Çin, Hong Kong, Katalonya, Tayvan, Yeni Zelanda, Malezya, Avustralya ve Hindistan katıldığı şampiyona, Türkiye-Hollanda arasında oynanan müsabaka ile başladı. Maç, Hollanda'nın 31-7 üstünlüğüyle sona erdi.

İlk gün gerçekleştirilen karşılaşmaların sonuçları ise şöyle: Avustralya - Belçika 2-44, Çin - Tayvan 11-32, Yeni Zelanda - Almanya 18-21, Katalonya - Hindistan 27-3, Hong Kong -Malezya 13-11.

Organizasyon, 13 Temmuz'da sona erecek.

AdminAdmin