TURİZM
Giriş Tarihi : 25-06-2021 15:42   Güncelleme : 25-06-2021 15:42

‘Geç de olsa turizm sezonumuz hayırlı olsun’

Rusya’dan uçuşların başlamasını değerlendiren Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, “Uçuşların açılmasıyla birlikte hızla rezervasyon almaya başlayan bölgemizin çok kısa bir süre içerisinde yüzde 100 doluluğa ulaşacağını tahmin ediyoruz ve tüm turizm camiasına bereketli olmasını diyoruz. Geç de olsa güzel başlayan turizm sezonumuz hayırlı olsun” dedi.

‘Geç de olsa turizm sezonumuz hayırlı olsun’

Şüheda PARTAL

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Rusya’dan uçuşların başlamasını değerlendirdi ve “Geç de olsa güzel başlayan turizm sezonumuz hayırlı olsun” dedi. Sönmez, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemizin turizm cenneti olduğunun bilincinde olan Türk Turizmcileri ve özellikle turizmin merkezi ve başlangıç noktası olan Kemer Turizmcileri konunun farkındalığını pandemi döneminin başında fark edip özel önlemlerini almışlardı. Bölgemizde Çıralı, Olympos mevkiinde bulunan bungalov konaklama tesisleri pandemi dönemi boyunca başarılı bir şekilde güvenli turizm faaliyeti yaparken merkezlerimizde ki büyük otellerde hızla kendilerini konuya adapte edip, güvenli turizm sertifikası çalışmalarına başlayıp akredite firmalar tarafından yeterliliklerini sağlayıp gerekli belgeye sahip olmuşlardır.

2021 bahar ayı ile yavaş yavaş başlayan normalleşme süreciyle birlikte ilk etapta bazı işletmelerimiz kapılarını açmıştı. Özellikle Kemer için önemli bir müşteri potansiyeli oluşturan Rusya ile yapılan görüşmelerde ülkemizdeki vaka sayılarının kontrol altına alınması ile başlayan diplomatik görüşmeler sonucunda Rusya'dan gelen heyetin geri döner dönmez ayağının tozu ile pandemi sebebi ile ülkemize başlatmış olduğu turizm yasağının kaldırılması şeklinde yansımıştır.

Bu yansımanın 2 sebebi vardır. 1. sebep Türk turizmcilerinin azimli ve kararlı bir şekilde işletmelerini Güvenli Turizm Sertifikası ile destekleyip gerçekten bu işi ciddiye alarak kararlı bir şekilde yapmaları, 2. sebebi ise her şeyi ile vazgeçilmez olan ülkemizin özellikle de Kemer bölgemizin tabii, tarihi, kültürel zenginlikler ve özellikle pırıl pırıl Mavi Bayraklı sahilleri bakımından eşi ve benzerinin olmayışıdır.

Uçuşların açılmasıyla birlikte hızla rezervasyon almaya başlayan bölgemizin çok kısa bir süre içerisinde yüzde 100 doluluğa ulaşacağını tahmin ediyoruz ve tüm turizm camiasına bereketli olmasını diyoruz.”