YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-05-2020 08:38   Güncelleme : 19-05-2020 08:38

G-Marina’dan 2. destek

G-Marina Kemer, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ticari yatlara uyguladığı indirimi işletmelere de uygulayacak. G-Marina Kemer Genel Müdürü Levent Tokaç, marina içerisinde bulunan işletmelere destek amaçlı kiralarında yüzde 30-40 arasında indirim yapacaklarını söyledi.

G-Marina’dan 2. destek

Maksut TEMİZEL

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle marinada konaklayan ticari yatlara destek olmak amacıyla yıllık bağlama ücretlerinde indirime giden G-Marina Kemer, işletmeleri de unutmadı. Esnafa destek olmak amacıyla marina yönetimi olarak karar aldıklarını belirten G-Marina Kemer Genel Müdürü Levent Tokaç, marina içerisinde bulunan işletmecilerle toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamada bulunan Tokaç, “G-Marina Kemer yönetimi olarak, dünya genelinde pandemi haline gelen ve sağlığın yanı sıra sosyo ekonomik hayatı ciddi anlamda tehdit eden bu dönemde esnafımıza destek vermek istedik. Ticari ve özel yatlara gerekli desteği verirken, işletmemizde kiralık ünitelerimizi de ayırt etmedik” dedi.

KİRALARDA YÜZDE 30-40 İNDİRİM

Marina içerisinde büyük ve küçük ölçekli 15 işletme olduğunu bildiren Tokaç, “Onlara da aynı diğer ticari yatlara yaptığımız oranda yani peşin ödeyenlere yüzde 40, peşin ödeyemeyenlere ise yüzde 30 artı ödeme planına göre taksitlendirme uygulamasını yaptık. Buradaki amacımız salgından dolayı oluşmuş olan sıkıtının bir bölümünü karşılamak. Yönetim kurulu başkanımız Sarp Aral’ın talimatları doğrultusunda esnafımıza destek ve korumak amacıyla böyle bir uygulamayı yerine getirdik. İşletmecilerimiz de bu uygulamayı yerinde bulduklarını söyleyip memnuniyetlerini ilettiler. Marina olarak bu konuda elimizden gelen her türlü desteği vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.