ANTALYA
Giriş Tarihi : 05-06-2020 16:11   Güncelleme : 05-06-2020 16:11

Flüt orkestrası online çalıştı

Akdeniz Üniversitesi bünyesindeki 60 yaş üzeri 'Tazelenme Üniversitesi'nde flüt sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları'nın oluşturduğu Antalya Tazelenme Flüt Orkestrası (ATFO), koronavirüsten dolayı sanat sezonunu online tamamladı.

Flüt orkestrası online çalıştı

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) Flüt Sanatçısı Lelya Bayramoğulları, koronavirüs salgınından dolayı yüz yüze flüt eğitimine ara verildiğini hatırlattı. Bayramoğulları, 'Evde Kal' çağrısına uyan 60 yaş üstü öğrencilerine sosyal medya üzerinden keyifli bir şekilde online ders verdiğini söyledi.
Doç. Lelya Bayramoğulları, 2.5 ay boyunca kesintisiz derslere devam ettiklerini belirterek, "Eğitim, öğretim sezonunu neşeli bir şekilde tamamlamış olduk" dedi. Bayramoğulları, flüt çalışmaları hakkında sözlerini şöyle sürdürdü;
"Antalya Tazelenme Flüt Orkestrası olarak online eğitimimiz oldukça keyifli, başarılı geçti. Dışarıya çıkamayan yetişkin öğrencilerimiz evlerinde hiç sıkılmadı. Her gün internet üzerinden bir yandan ders yaptık, boş vakitlerinde de flüt çalarak kendilerini geliştirdiler. Sezonumuzu üniversite bahçesinde buluşarak, maskelerimizi takarak, sosyal mesafeye uyarak birlikte yüz yüze kutladık, özlem giderdik. Buluşmada önümüzdeki yeni sezon için planlar yaptık, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştireceğimiz flüt konserleri projelerimizi konuştuk, fikir birliği yaptık."

(DHA)