ANTALYA
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:09   Güncelleme : 27-01-2021 09:09

Finike'de, modern ve geleneksel okçuluk tanıtımı

Finike Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programda 'Modern Okçuluk ve Geleneksel Okçuluk Sporu'nun tanıtımı yapıldı.

Finike'de, modern ve geleneksel okçuluk tanıtımı

Finike Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programa, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finike Kaymakamı Zafer Sağ, Kaymakam Adayı Elif Bal, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Kaya, Finike Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Çetin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Emin Madenci, Emniyet Müdürü Mahmut Avcı, Jandarma Komutanı Murat Kemal Karayaka, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cihan Ali Özbek, Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu katıldı.

Programda, Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni 2. Kademe Okçuluk Antrenör belgesine sahip Arif Zeyrek, Şehit İsmail Çalkan İlkokulu Bilgisayar Öğretmeni Onur Gökçe tarafından modern okçuluk ve geleneksel okçuluk ile ilgili genel bilgiler anlatıldı. Uygulamalı tanıtımda, Milletvekili Uslu, Kaymakam Sağ ve davetliler, antrenör eşliğinde hedef tahtasına ok attı. Farklı dönemlerde kullanılan ok ve yay ekipmanlarının da tanıtıldığı programda amacın, Finikeli genç ve çocuklara okçuluk branşını tanıtmak, sevdirmek, bölgesel ve ulusal yarışmalara katılmalarını sağlamak olduğu kaydedildi.

(DHA)